Mistrzostwa Ameryki w EnduroCross: Błażusiak na podium w Arizonie

Moto
Mistrzostwa Ameryki w EnduroCross: Błażusiak na podium w Arizonie
fot. PAP

Tadeusz Błażusiak (KTM) zajął trzecie miejsce w pierwszej eliminacji motocyklowych mistrzostw Ameryki w EnduroCross (w Europie ta konkurencja nazywa się ona SuperEnduro). Zawody w Arizonie, w miejscowości Prescott Valley. wygrał zawodnik z USA, Colton Haaker (Husqvarna).

Była to inauguracyjna impreza mistrzostw. Nowotarżanin do tej pory pięć razy triumfował w mistrzostwach Ameryki (ostatnio w 2013 roku).

 

Polak jest jednym z najlepszych w historii zawodników globu w tej specjalności. W latach 2010-11 zwyciężył w mistrzostwach światach w halowym enduro. Od 2012 r. zmieniono nazwę konkurencji na SuperEnduro, zaś "Taddy" w MŚ triumfował w latach 2012-15. W sezonie 2016/17 wystartował tylko w jednej eliminacji - w Krakowie. Chciał w ten sposób zakończyć karierę. Jednak jesienią 2017 r. niepodziewanie ogłosił, że wznawia starty.

 

SuperEnduro (EnduroCross) to motocyklowe wyścigi na torze (najczęściej w hali, ew. na stadionach), przypominające motocrossowe, których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp.), aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

 

Następne zawody cyklu odbędą się 19 października w Denver (Colorado).

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie