MotoGP: Rins wygrał na Silverstone. Kraksa z udziałem Quartararo i Dovizioso

Moto

Hiszpan Alex Rins (Suzuki) wygrał wyścig motocyklowych mistrzostw świata o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone w klasie MotoGP. Rins na ostatnim zakręcie wyprzedził obrońcę tytułu swojego rodaka Marca Marqueza (Honda) i pokonał go o 0,013 s.

Trzecie miejsce wywalczył także Hiszpan Maverick Vinales (Yamaha) ze stratą 0,620 s.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do kraksy, w której uczestniczyli Francuz Fabio Quartararo (Yamaha) i Włoch Andrea Dovizioso (Ducati). Do kolizji doprowadził Francuz, który w MotoGP startuje pierwszy sezon. Obaj się przewrócili, Quartararo wstał o własnych siłach, natomiast Dovizioso został zniesiony z toru przez służby medyczne na noszach.

Wyścigu nie przerwano, praktycznie non-stop powadził Marquez, który jednak zagapił się w końcówce i dał się wyprzedzić Rinsowi. - To niesamowite, nie mam słów - krzyknął na mecie rozradowany Rins. - Wiedziałem, że jestem szybki - dodał.

Mniej entuzjastycznie do wyników podszedł Marquez. - Moim celem nie jest jeden wyścig, ale mistrzostwo - zadeklarował.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata liderem jest nadal Marquez z dorobkiem 250 pkt. Drugi jest Dovizioso - 172, a trzeci Rins - 149.

Następną, 13. rundą mistrzostw świata będzie wyścig o Grand Prix San Marino zaplanowany na 15 września.