MŚ w kajakarstwie: Kolejne medale i kwalifikacja olimpijska dla Polski!

Kanadyjkarz Tomasz Kaczor zdobył srebrny medal w olimpijskiej konkurencji C1 1000 m podczas mistrzostw świata rozgrywanych w węgierskim Szegedzie. Zwyciężył Brazylijczyk Isaquias Queiroz Dos Santos, trzeci był Francuz Adrien Bart.

Tomasz Kaczor jednocześnie wywalczył kwalifikację olimpijską w jedynce dla polskiej reprezentacji.

Medal zdobyty przez kanadyjkarza Warty Poznań był piątym w dorobku biało-czerwonych w tych mistrzostwach. Chwilę później szósty krążek wywalczyli Piotr Mazur i Bartosz Grabowski, którzy sięgnęli po srebrne medale kajakarskich mistrzostw świata w konkurencji K2 na 200 m.

Wyścig K2 na 200 metrów to konkurencja nieolimpijska. Polacy do zwycięzców - Rosjan stracili 0,05 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Węgrzy.