Alagierska: Poradziłyśmy sobie w trudnych momentach

Siatkówka

Spodziewałyśmy się innego meczu. Mimo to poradziłyśmy sobie - powiedziała po spotkaniu Polska - Ukraina Klaudia Alagierska. Biało-Czerwone wygrały 3:1 i po trzech spotkaniach mistrzostw Europy mają na koncie trzy zwycięstwa.

Marcin Lepa: Ciężko się gra, kiedy dwie najlepsze zawodniczki rywalek rozgrywają najlepsze spotkanie turnieju oraz kiedy my mamy słabe przyjęcie. Nasza gra wyglądała prosto, długo wchodziliśmy w ten mecz. Zgadzasz się?

 

Klaudia Alagierska: Jak najbardziej. Spodziewałyśmy się innego meczu, patrząc na dwa poprzednie starcia Ukrainek, kiedy grały słabiej. Z nami zagrały dobrze, my musiałyśmy grać dużo na wysokiej piłce. Poradziłyśmy sobie, a to też jest ćwiczone na treningach. Zwycięstwo cieszy.

 

Trener próbuje nam wytłumaczyć, że każdy kolejny przeciwnik jest najtrudniejszy. Nie da się jednak ukryć, że to Belgia i Włochy są najtrudniejsze w fazie grupowej. Może teraz na nas będzie mniejsze ciśnienie. Nie będzie już tej presji, że trzeba wygrać za wszelką cenę.

 

Na wideo te drużyny grały inaczej niż na żywo. Z Belgijkami dwa razy wygrałyśmy, z Włoszkami grałyśmy, więc przed nami trudna przeprawa.

 

Cieszysz się ze swojego wejścia?

 

Zawsze cieszę się, kiedy dostaję szansę od trenera. Mogłam pomóc zagrywką, więc jak najbardziej się cieszę.

 

WYNIKI I TERMINARZ MISTRZOSTW EUROPY SIATKAREK 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze