US Open: Mladenovic wyeliminowała Kerber

Kristina Mladenovic jest sprawczynią jednej z największych jak na razie niespodzianek w tegorocznym wielkoszlemowym turnieju US Open. Francuska tenisistka pokonała w pierwszej rundzie rozstawioną z "14" Niemkę polskiego pochodzenia Angelique Kerber 7:5, 0:6, 6:4.

Mladenovic dwukrotnie w trakcie drugiego seta prosiła o przerwę medyczną w związku z bólem pleców. W tej odsłonie wyraźnie dominowała Kerber. W dwóch pozostałych górą była jednak Francuzka. Spotkanie trwało prawie dwie i pół godziny.

Porażkę byłej liderki światowej listy z 54. w tym zestawieniu rywalką można uznać za niespodziankę, ale nie za sensację. Triumfatorka US Open sprzed trzech lat w ostatnich miesiącach jest w słabszej formie.

- To nie był mój najlepszy mecz, ale Kristina zagrała dobrze taktycznie. Dobrze zaprezentowałam się w drugim secie, ale to był mecz wzlotów i upadków. Pierwsze rundy zawsze są niełatwe. Zwłaszcza w ostatnich tygodniach, gdy nie idzie mi dobrze. Ten rok pod kątem Wielkiego Szlema nie jest dla mnie najlepszy - przyznała trenująca na co dzień w Puszczykowie Niemka.

Zdobywczyni trzech tytułów w zawodach tej rangi w styczniu odpadła w 1/8 finału Australian Open, z French Open pożegnała się po meczu otwarcia, a z Wimbledonem - po drugiej rundzie.

Pierwszego dnia rywalizacji w Nowym Jorku porażkę zanotowała również rozstawiona z "27" Francuzka Caroline Garcia. Złą passę w Wielkim Szlemie przełamała zaś Amerykanka Venus Williams. 39-letnia weteranka pokonała Chinkę Saisai Zheng 6:1, 6:0. Z French Open oraz z Wimbledonu odpadła w pierwszej rundzie.