Rajd Śląska częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich

Moto
Rajd Śląska częścią obchodów 100-lecia Powstań Śląskich
fot. PAP

Kryterium 100-lecia Powstań Śląskich będzie jednym z odcinków specjalnych samochodowego Rajdu Śląska, który 6 września wystartuje w Mysłowicach.

- W tym roku obchodzimy stulecie I Powstania Śląskiego i doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby zorganizować taki powstańczy etap. I on będzie miał miejsce przy Stadionie Śląskim. Poprzez takie wydarzenia chcemy edukować, przypominać naszą piękną, bogatą, skomplikowaną, ale ważną historię – powiedział marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski podczas środowej konferencji prasowej.

 

Wiceprezes spółki zarządzającej stadionem Krzysztof Klimosz podkreślił, że ściganie wokół "Kotła Czarownic" podoba się kibicom rajdów.

 

- Co roku staramy się uatrakcyjnić imprezę dla widzów. Teraz po raz pierwszy staną trybuny, będzie można z bliska obserwować popisy kierowców. Dotychczas przychodziło na ten etap po kilkanaście tysięcy ludzi, w tym roku będzie jeszcze ciekawiej, niż poprzednio - zapewnił.

 

Podobnie jak w poprzednim sezonie Rajd Śląska będzie rundą trzech cykli. W zawodach zmierzą się uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W sumie do imprezy zgłosiło się 118 załóg.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie