Piłkarze Crvenej Zvezdy cieszyli się z awansu do LM... jadąc czołgiem

Crvena Zvezda po raz kolejny zakwalifikowała się do fazy grupowej Champions League. Mistrzowie Serbii zaprezentowali oryginalny sposób celebracji wielkiego europejskiego sukcesu, przemierzając ulice Belgradu na czołgu.

Piłkarze Crvenej Zvezdy wywieźli z Berna korzystny remis 2:2, a przed własną publicznością obronili zaliczkę. Niższy remis 1:1 oznaczał awans zespołu z Belgradu, który w Champions League grał także w poprzedniej edycji i potrafił jako jeden z niewielu zespołów pokonać późniejszego triumfatora, Liverpool 2:0. Niewiele brakowało, by wpadka na Bałkanach kosztowała ekipę Jurgena Kloppa awans do fazy pucharowej.

We wtorek do przerwy goli nie zobaczyliśmy, ale po godzinie gry na prowadzenie wyszli piłkarze ze stolicy Serbii. Zdobywcą bramki został Aleksa Vukanovic. Na tym jednak się nie skończyło, bo Szwajcarzy walczyli do końca o powrót do meczu. W 82. minucie nadzieję dał im El Fardou Ben, który trafił do własnej bramki. Korzystny remis utrzymał się jednak do końca.

Zwycięski dwumecz celebrowano na Stadionie Rajko Miticia, ale nie tylko. Po opuszczeniu obiektu, piłkarze mistrza Serbii wybrali się na tradycyjną... przejażdżkę czołgiem po ulicach miasta.

Piłkarze z Serbii znaleźli się w czwartym, ostatnim koszyku przed losowaniem fazy grupowej Champions League.

WYNIKI I TERMINARZ EL. LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.