Fortuna 1 Liga: Byli reprezentanci Polski dali wygraną Zagłębiu

Byli reprezentanci Polski zapewnili trzy punkty Zagłębiu Sosnowiec w wyjazdowym meczu ze Stomilem Olsztyn (3:1). Dwa trafienia zanotował Patryk Małecki, a wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Szymon Pawłowski.

Gospodarze lepiej rozpoczęli to spotkanie. Już w 10. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Grzegorza Lecha. Dla doświadczonego pomocnika było to trzecie ligowe trafienie w tym sezonie. Kwadrans później do wyrównania doprowadził Małecki, który tym samym strzelił pierwszego gola w barwach Zagłębia od... 11 lat. Występował wtedy w tym klubie na zasadzie wypożyczenia z Wisły Kraków i zanotował wówczas dwa trafienia - przeciwko ŁKS-owi Łódź i Cracovii.

W 38. minucie Stomil mógł raz jeszcze wyjść na prowadzenie. Lech zmarnował jednak rzut karny. Wynik meczu ustalił Małecki, który strzelił drugiego gola w 60. minucie. W doliczonym czasie gry bramkę na 3:1 zdobył Pawłowski i trzy punkty pojechały do Sosnowca.

Dla ekipy z Olsztyna była to trzecia porażka w tym sezonie. Na początku rozgrywek musieli uznać wyższość GKS-em Bełchatów (0:3) i Radomiakiem Radom (1:2). Z kolei Zagłębie dzięki tej wygranej awansowało na czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego mają na swoim koncie 10 punktów.

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:1)
Bramki: Lech 10 - Małecki 26, 60, Pawłowski 90