Mecz Gwiazd siatkówki w Toruniu. Transmisja w Polsacie Sport News

Siatkówka
Mecz Gwiazd siatkówki w Toruniu. Transmisja w Polsacie Sport News
fot. Cyfrasport

Największa gwiazda z pewnością Katarzyna Skowrońska–Dolata. Była reprezentantka Polski po ostatnim sezonie ligowym, spędzonym w lidze brazylijskiej, postanowiła zakończyć karierę sportową. Skowrońska-Dolata ma blisko 300 występów w reprezentacji Polski. Sięgnęła z nią po dwa mistrzostwa Europy (2003 i 2005) oraz po srebro Igrzysk Europejskich. Transmisja Meczu Gwiazd w sobotę w Polsacie Sport News.

Gdziekolwiek nie grała, tam zdobywała praktycznie zawsze największe laury. Dwukrotna mistrzyni Włoch w swojej karierze zdobywała także wiele indywidualnych nagród, m.in. tytuł MVP i nagrodę dla najlepiej punktującej Klubowych Mistrzostw Świata w 2010 roku. Wtedy w całych rozgrywkach zdobyła złoto.

 

Mistrz olimpijski z Montrealu, Edward Skorek. Były reprezentant Polski i trener w swojej karierze grał m.in. w lidze włoskiej, w której z klubem z Modeny zdobył mistrzostwo tego kraju. Po jej zakończeniu Skorek został trenerem, a pod swoją pieczą miał m.in. reprezentację Polski (1990-1991), kadrę narodową Kuwejtu, AZS Częstochowa czy Czarnych Radom i AZS Politechnikę Warszawską. Z akademikami z Częstochowy zdobył wicemistrzostwo Polski i dwa brązowe medale w tych rozgrywkach. Na koncie oprócz złota olimpijskiego ma też złoto mistrzostw świata.

 

Atakujący reprezentacji Polski Łukasz Kaczmarek. Na koncie ma mistrzostwo i wicemistrzostwo świata juniorów i mistrzostwo Europy w tej samej kategorii wiekowej. W siatkówce halowej zawodnik wywalczył Puchar Polski i mistrzostwo Polski z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a oba sukcesy odniósł w ubiegłym sezonie. Turniej finałowy Pucharu Polski zawodnik okrasił też nagrodą indywidualną - dla najlepszego atakującego finałów.

 

Klubowy kolega - Łukasz Wiśniewski. Środkowy ma na koncie blisko 50 występów w reprezentacji Polski. W ubiegłym sezonie PlusLigi wywalczył z ZAKSĄ swój trzeci złoty medal mistrzostw Polski. Zawodnik zdobył także cztery Puchary Polski. W turniejach finałowych tych rozgrywek cztery razy wybierany był najlepszym blokującym Pucharu Polski, a w 2016 roku otrzymał nagrodę dla najlepiej zagrywającego. W mistrzostwach naszego kraju ma na koncie również dwa srebrne medale.

 

Jakub Bednaruk - szkoleniowiec MKS-u Będzin, a także asystent trenera Vitala Heynena. Bednaruk poprowadził polską reprezentacją w najważniejszym meczu turnieju finałowego tegorocznej Ligi Narodów, w którym biało-czerwoni wygrali, triumfując w całych rozgrywkach. Trener Bednaruk postanowił przekazać swój krążek na licytację charytatywną na rzecz Fundacji Herosi. To w Toruniu, w czasie Bella Plaży Gotyku, trener wręczy medal osobie, która wygrała tę licytację. Medal został wylicytowany za kwotę 15 000 zł.

 

Kamil Droszyński, obecnie drugi rozgrywający PGE Skry Bełchatów. Ten młody zawodnik wystąpił już w Meczu Gwiazd w 2016 roku. Droszyński z bardzo dobrym skutkiem rywalizował wtedy w turniejach amatorskich Bella Plaży Gotyku, wygrywając wtedy m.in. w Mistrzostwach Torunia Par Mieszanych. Mimo młodego wieku rozgrywający ma na swoim koncie sporo sukcesów – głównie w rozgrywkach młodzieżowych: złoto mistrzostw Europy kadetów, srebro mistrzostw Europy juniorów i mistrzostwo świata kadetów. W trakcie gry w lidze belgijskiej pochodzący z Ciechocinka Droszyński zdobył brązowy medal, natomiast ze Skrą w 2018 roku wywalczył Puchar Polski.

 

Kacper Piechocki - libero PGE Skry Bełchatów, to mistrz Polski z 2018 roku i wicemistrz kraju z 2017 roku. W dwóch wcześniejszych sezonach Piechocki zdobywał też brązowe medale PlusLigi. Zawodnik w swoim dorobku ma także trzy Superpuchary i jeden Puchar Polski. W rozgrywkach młodzieżowej reprezentacji zdobył wicemistrzostwo Europy kadetów i juniorów. W obu turniejach otrzymał też nagrodę dla najlepszego libero turnieju.

 

Mecz Gwiazd rozegrany zostanie w sobotę, o godzinie 15:00. Transmisja spotkania w Polsacie Sport News.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze