Kolejna bramka Lewandowskiego. Siedem goli w Monachium

Choć Bayern Monachium po sześciu minutach meczu z 1. FSV Mainz 05 niespodziewanie przegrywał 0:1, ostatecznie mistrzowie Niemiec wygrali aż 6:1. Kolejne trafienie zanotował Robert Lewandowski, dla którego był to szósty gol w sezonie.

Wynik meczu otworzył Jean-Paul Boetius, którzy wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i głową pokonał Manuela Neuera. Do remisu doprowadził Benjamin Pavard, a tuż przed przerwą piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył David Alaba.

W drugiej połowie meczu strzelali już tylko gospodarze. W 54. minucie premierowe trafienie w barwach Bayernu zanotował Ivan Perisić. 10 minut później na listę strzelców wpisał się z kolei Kingsley Coman. W 78. minucie swojego gola strzelił Lewandowski. Polak przyjął piłkę po centrze Thomasa Mullera i uderzeniem z pola karnego pokonał golkipera gości. Rezultat ustalił 18-letni Alphonso Davies.

Bayern dzięki wygranej wskoczył na drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Niko Kovaca tracą dwa punkty do RB Lipsk, które wygrało wszystkie trzy spotkania. Z kolei Mainz zamyka stawkę z zerowym dorobkiem punktowym.

Bayern Monachium - 1. FSV Mainz 05 6:1 (2:1)
Bramki: Benjamin Pavard 36, David Alaba 45, Ivan Perisić 54, Kingsley Coman 64, Robert Lewandowski 78, Alphonso Davis 80 - Jean-Paul Boetius 6

Mecze Bundesligi można oglądać na antenach Eleven Sports.