Fatalna skuteczność rezerwowego Piątka! Minimalne zwycięstwo Milanu

W starciu z Brescią, AC Milan potrzebował zwycięstwa jak tlenu. Trener Marco Giampaolo zdecydował się podjąć beniaminka bez Krzysztofa Piątka w składzie, a jego podopieczni bardzo szybko wyszli na prowadzenie i utrzymali je do końca spotkania. Polak zmarnował trzy świetne okazje do podwyższenia prowadzenia w samej końcówce.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do zestawienia Rossonerich z Piątkiem na szpicy, jednak Giampaolo zauważył brak formy polskiego napastnika i spotkanie 2. kolejki Serie A rozpoczął bez niego. Tym razem wybór padł na Andre Silvę, a wspierać go mieli Suso i Samu Castillejo. Brescia przystępowała do spotkania w zupełnie innym nastroju, bowiem sezon zaczęła od wyjazdowego zwycięstwa z Cagliari 1:0.

Gola zdobył wówczas Alfredo Donnarummy - w sobotę włoski napastnik miał okazję pokonać Gianluigiego, stojącego między słupkami Milanu.

Pomysł menedżera gospodarzy błyskawicznie został przekuty w pierwszą bramkę sezonu 2019/2020. Pierwszy z Hiszpanów dośrodkował swoją gorszą prawą nogą, a akcję strzałem głową zamykał Hakan Calhanoglu. Milan przeważał i dominował beniaminka, ale goście także mieli swoje szanse. W 20. minucie Stefano Sabelli zmarnował stuprocentową okazję, przenosząc piłkę nad poprzeczką w sytuacji sam na sam.

Piątek pojawił się na boisku po godzinie gry, zastępując Silvę. Wejście Polaka zbiegło się z wyraźnym spadkiem tempa gry, a gospodarze chcieli już tylko dowieźć trzy punkty do końca spotkania. Końcówka mogła jednak należeć do polskiego snajpera: Piątek mógł wręcz skompletować hat-tricka na przestrzeni ostatnich dziesięciu minut, jednak instynktownie zatrzymał go bramkarz Jesse Joronen.

W 90. minucie Piątek był najbliżej trafienia, gdy piłka po jego uderzeniu zatańczyła na linii bramkowej. Napastnik Milanu rozpoczął już celebrację, jednak okazało się, że futbolówka nie znalazła się w siatce.

Kandydat do podium znowu jednak męczył się ze stwarzaniem okazji, a zwycięstwo z beniaminkiem powinno być bardziej okazałe. Milan zapisał jednak na swoim koncie pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

AC Milan - Brescia Calcio 1:0 (1:0)
Bramka: Calhanoglu 12

AC Milan: G. Donnarumma – Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez – Kessie, Bennacer, Calhanoglu (Paqueta 65') – Suso, Castillejo (Borini 80') – A. Silva (Piątek 61')

Brescia Calcio: Joronen – Sabelli, Cistana, Chancellor, Martella (Mateju 14') – Bisoli, Tonali, Dessena – Spalek (Tremolada 76') – Torregrossa (Aye 46'), A. Donnarumma

Żółte kartki: A. Silva, Calabria, Calhanoglu - Dessena, Cistana, Bisoli.

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.