ME siatkarek: Polska - Hiszpania. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ME siatkarek: Polska - Hiszpania. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Polska - Hiszpania to mecz, który najbardziej interesuje fanów siatkówki w naszym kraju. Podopieczne Jacka Nawrockiego są faworytkami do awansu do ćwierćfinału ME siatkarek. Czym im się uda? Transmisja meczu Polska - Hiszpania w Polsacie Sport!

Biało-Czerwone wygrały w fazie grupowej cztery spotkania oraz jedno przegrały. Taki scenariusz był zakładany jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, jednak po drodze pojawił się pewien dość znaczący szczegół. Polki nie przegrały bowiem z faworyzowanymi Włoszkami, tylko mocnymi Belgijkami. Po tym, jak uległy im w tie-breaku, zmierzyły się na zakończenie zmagań grupowych z Italią. Po niesamowitym boju wygrały 3:2, zapewniając sobie drugie miejsce w tabeli.

 

W czwartkowym spotkaniu Polki radziły sobie znakomicie w większości elementów. Świetnie działał blok, a zagrywki Paoli Egonu były znakomicie przyjmowane przez Natalię Mędrzyk czy Marię Stenzel. Skutecznością imponowała Malwina Smarzek-Godek, a bardzo dobre zawody zapisała na koncie Klaudia Alagierska. To wszystko przełożyło się bardzo ważne zwycięstwo.

 

- Największe emocje przyszły w końcówce, bo Włoszki są w stanie grać siatkówkę z innej planety i miałem świadomość, że w każdej chwili możemy pęknąć i mieć kłopoty. Ale to, co dziewczyny zrobiły, jak podeszły do tego spotkania, jak przygotowały się mentalnie, jak później grały i realizowały swój plan, sprawia, że jestem pełen podziwu dla nich - powiedział selekcjoner Jacek Nawrocki.

 

Wygrana zapewniła Polkom drugie miejsce w tabeli, czyli po prostu uniknięcie Rosji w meczu 1/8 finału. Dodatkowo na skutek regulaminu nasze zawodniczki nie mogły zmierzyć się z innym gospodarzem Słowacją, tak więc po lekkich zmianach dowiedzieliśmy się, że podopieczne Nawrockiego zmierzą się z Hiszpanią.

 

Nasze niedzielne rywalki zajęły czwarte miejsce w grupie D, przegrywając mecze z Niemkami, Rosjankami oraz Słowaczkami. Zdobyły w nich tylko jednego seta. Awans wywalczyły dzięki ograniu Szwajcarii oraz Białorusi. "Mundo Deportivo" pisze o wielkiej sile reprezentacji Polski oraz docenia wsparcie licznie zgromadzonej publiczności.

 

Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w ćwierćfinale z lepszym z pary Niemcy - Słowenia. Oba te spotkania zostaną rozegrane w Łodzi.

 

Transmisja meczu od 20.30 w Polsacie Sport! Przedmeczowe studio od 20.00.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze