Poszukiwania byłej narciarki alpejskiej

Zimowe
Poszukiwania byłej narciarki alpejskiej
fot. PAP

Kilkaset osób szuka na usytuowanym w pobliżu Madrytu masywie górskim byłej reprezentantki Hiszpanii w narciarstwie alpejskim Blanki Fernandez Ochoy. 56-letnia uczestniczka czterech zimowych igrzysk zaginęła pod koniec sierpnia.

Jak ujawniła hiszpańska policja, w niedzielę udało się znaleźć samochód byłej reprezentantki Hiszpanii w narciarstwie alpejskim. Auto znajdowało się na parkingu dla uczestników górskich wycieczek w miejscowości Cercedilla, na północ od Madrytu.

 

Wprawdzie poszukiwania Fernandez Ochoy ruszyły 24 sierpnia, czyli zaledwie kilka godzin po jej wyjściu z domu, ale ich skala była dotychczas niewielka. Dopiero po nagłośnieniu zaginięcia byłej sportsmenki przez media przybyło wolontariuszy biorących udział w akcji.

 

Regionalna policja w Madrycie szacuje, że w poszukiwaniach prowadzonych 70 km od centrum Madrytu bierze udział w poniedziałek ponad 150 wolontariuszy, a także kilkuset funkcjonariuszy.

 

W poniedziałek przed południem Dolores Ochoa, siostra zaginionej, podziękowała uczestnikom akcji, apelując o kontynuowanie poszukiwań. Przyznała, że czas działa na niekorzyść jej siostry.

 

- Mimo wszystko wierzę, że uda nam się znaleźć Blancę żywą. Być może jest ranna - powiedziała Dolores Ochoa.

 

Siostra byłej hiszpańskiej narciarki podkreśliła, że w ostatnich miesiącach Fernandez Ochoa była w bardzo dobrej formie psychicznej.

 

- Blanca czuła się fenomenalnie - dodała.

 

Blanca Fernandez Ochoa uczestniczyła pomiędzy 1980 r. a 1992 r. w czterech zimowych igrzyskach: w Lake Placid, Sarajewie, Calgary oraz w Albertville. Na rozgrywanej we Francji olimpiadzie w 1992 r. Hiszpanka wywalczyła brązowy medal w slalomie.

 

Fernandez Ochoa dwukrotnie zajmowała też trzecią pozycję w slalomie w Pucharze Świata (1990-91, 1991-92). Na trzeciej lokacie uplasowała się też w PŚ w gigancie (1986-87) oraz w supergigancie (1987-88).

JA, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze