Nowe pokolenie bramkarzy! Grabara, Bułka czy Majecki?

Piłka nożna

Polscy kibice mogą być spokojni o obsadę reprezentacyjnej bramki. Obecnie strzegą jej Wojciech Szczęsny lub Łukasz Fabiański, ale już teraz pojawiają się obiecujący następcy. Kamil Grabara, Radosław Majecki oraz Marcin Bułka rozwijają się bardzo szybko i bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy ich na zgrupowaniu dorosłej kadry. O młodych bramkarz rozmawiali eksperci w programie Cafe Futbol.

Ostatnie miesiące były bardzo obiecujące dla młodych bramkarzy. Szczególną niespodziankę sprawił Bułka, który przeniósł się z młodzieżowej drużyny Chelsea do pierwszej drużyny Paris Saint-Germain. Co więcej, 19-letni bramkarz zadebiutował w klubie z Paryża w ostatniej kolejce ligowej przeciwko Metz (2:0). Jego debiut wypadł bardzo dobrze, co nie umknęło ekspertom "Cafe Futbol".

- Bułka w PSG to fascynująca historia. Zespół napędzany katarskimi pieniędzmi może mieć każdego bramkarza na świecie, a stawiają na naszego 19-letniego piłkarza. To jest absolutnie wydarzenie tego lata - powiedział Cezary Kowalski.

Nie lada ból głowy będzie mieć Czesław Michniewicz. Selekcjoner kadry U-21 mianował kapitanem zespołu Grabarę. Bramkarz Liverpoolu został wypożyczony do Huddersfield Town i reprezentuje klub na zapleczu Premier League.

Oprócz wymienionej dwójki filarem Legii Warszawa jest Majecki. Bramkarz "Wojskowych" bronił podczas mundialu U-20 i coraz częściej jest obserwowany przez zagraniczne kluby. Możliwe, że utalentowany piłkarz rozgrywa swój ostatni sezon w Ekstraklasie. Tomasz Hajto uważa, że jest to najlepszy golkiper młodego pokolenia.

- Moim zdaniem z tej trójki bramkarzy najlepszą formę prezentuję Majecki. Wróżę mu wielką karierę. Wytrzymuje dużą presję, jaką jest gra w Legii. W ostatnich miesiącach jego gra się poprawiła, szczególnie widać progres w jego rozgrywaniu piłki - powiedział.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie