Piękna i niebezpieczna! Kim jest największa gwiazda niemieckiej kadry siatkarek?

Niemieckie siatkarki w tegorocznych mistrzostwach Europy kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Jedną z najważniejszych postaci tego zespołu jest 24-letnia atakująca Louisa Lippmann. Polki muszą powstrzymać tę niezwykle groźną zawodniczkę, by wygrać ćwierćfinałowe starcie i awansować do strefy medalowej ME.

Reprezentacja Niemiec będzie przeciwnikiem biało-czerwonych w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Spotkanie zostanie rozegrane w środę w łódzkiej Atlas Arenie (20.30). Czy siatkarki Jacka Nawrockiego zdołają zatrzymać rywalki, które w finałach ME 2019 wygrały dotychczas wszystkie spotkania?

Szykuje się mecz ogromnej walki, to będzie wojenka. Niemki na pewno będą bardzo zmotywowane, ale my jesteśmy jeszcze bardziej. Będzie ciężko. Grę rywalek napędza atakująca Louisa Lippmann i to ją musimy zatrzymać jako pierwszą. Jeśli to nam się uda, zredukujemy ich siłę. Uważam, że swoich wszystkich możliwości nie pokazała w tym turnieju jeszcze Jennifer Geerties i na niej też musimy się skupić. Trzeba celować w nią zagrywką, żeby uniemożliwić jej atak – stwierdziła środkowa reprezentacji Polski Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Lippmann urodziła się w 1994 roku w Herford. Mierzy 191 cm wzrostu. Występowała w niemieckich klubach USC Munster (2010–14), Dresdner SC (2014–16) i Schweriner SC (2016–18). W Niemczech wywalczyła cztery tytuły mistrza kraju. W 2018 roku zasiliła skład włoskiego Bisonte Firenze, a w przyszłym sezonie zagra w lidze chińskiej – w barwach Shanghai Dunlop.

View this post on Instagram

Louisa Lippmann 🇩🇪 #louisalippmann #lippmann @l.louisa_ #germany #volleyball

A post shared by lippmann_volleyball (@lippmann_volleyball) on Jun 28, 2016 at 7:45pm PDT

W drużynie narodowej zadebiutowała w 2014 roku. W finałach ME 2019 jest jedną z wiodących siatkarek reprezentacji Niemiec. Tak prezentują się jej statystyki w dotychczasowych meczach turnieju:

Szwajcaria 3:0 – 17 punktów (15 atak /50% skuteczności/ + 1 zagrywka + 1 blok)
Hiszpania 3:1 – 15 punktów (11 atak /32% skuteczności/ + 2 zagrywka + 2 blok)
Rosja 3:2 – 17 punktów (14 atak /34% skuteczności/ + 1 zagrywka + 2 blok)
Słowacja 3:1 – 18 punktów (16 atak /39% skuteczności/ + 2 zagrywka)
Białoruś 3:0 – 10 punktów (6 atak /33% skuteczności/ + 1 zagrywka + 3 blok)
Słowenia 3:0 – 15 punktów (15 atak /38% skuteczności/).

Zdobyła łącznie 92 punkty w 22 setach, co daje średnią 4,18 na set. To sporo, ale do Malwiny Smarzek-Godek trochę jej jednak brakuje. Polska atakująca w 20 setach, w których zagrała wywalczyła 114 oczek (5,7 na set).

😍😍😍💞💞 #lippmann #louisalippmann #germany🇩🇪 #team_germany_volleyball

A post shared by mooauan15 (@mooauan15) on Aug 10, 2019 at 6:38am PDT

Lippmann jest bardzo istotną zawodniczką w niemieckiej drużynie, ale myślę, że tam cały zespół gra. Siłą tego zespołu jest to, że bardzo dobrze bronią, asekurują. Jest kilka dziewczyn, które potrafią zagrać w ataku, jest też bardzo dobra rozgrywająca. Myślę, że musimy się skupić nad wieloma rzeczami, ale Lippmann jest numerem jeden – przyznał asystent selekcjonera reprezentacji Polski Waldemar Kawka.

Czy Polki zdołają zatrzymać tę niebezpieczną atakującą? To może być kluczem do awansu biało-czerwonych do strefy medalowej.