Święty-Ersetic: Bieżnia w Chorzowie jest strasznie szybka

Inne
Święty-Ersetic: Bieżnia w Chorzowie jest strasznie szybka
fot. Cyfrasport

Lekkoatletyczny Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 14 września po raz drugi na Stadionie Śląskim. - Mam nadzieję, że to będzie przedsmak mistrzostw świata. Bieżnia w Chorzowie jest strasznie szybka - uważa Justyna Święty-Ersetic.

Mistrzyni Europy w biegu na 400 m przyznała, że bardzo lubi startować na tym obiekcie.

 

- Nie mogę się doczekać, tym bardziej że moja rodzina już się "zbroi". A kiedy bliscy są ze mną, wszystko łatwiej mi przychodzi, jest dodatkowa mobilizacja – powiedziała urodzona w Raciborzu biegaczka.

 

Jak poinformowała, zaraz po tych zawodach rozpocznie w tureckim Belek ostatnie zgrupowanie przed MŚ.

 

- Tam będziemy się aklimatyzować, treningi będą lżejsze, żeby złapać świeżość. Czuję się na treningach coraz lepiej, mam nadzieję, że 14 września pogoda dopisze, wszyscy będą się świetnie bawić i zapewnimy kibicom dreszczyk emocji tuż przed mistrzostwami świata – dodała zawodniczka AZS AWF Katowice.

 

Jej klubowa koleżanka Ewa Swoboda przyznała, że tegorocznym celem była obrona złota młodzieżowych ME na 100 m.

 

- To ostatni rok moich startów w tej kategorii. Udało się plan zrealizować, a to, co się stało w niedziele w Berlinie... Sama nie wierzyłam, że to ja tak pobiegłam. Trzy lata pracowałam, by złamać granicę 11,10. Wisienką na torcie mogą być mistrzostwa świata – wspomniała pochodząca z Żor Swoboda, która w niedzielę w stolicy Niemiec wynikiem 11,07 ustanowiła rekord życiowy.

 

Zaznaczyła, że też lubi starty na Śląsku.

 

- Może wpaść na zawody cała rodzina. To niesie, daje dodatkowego "kopa". Z Żor na Stadion Śląski jest pół godziny jazdy. Mam nadzieję, że jak rok temu na trybunach będzie 40 tysięcy ludzi – zaznaczyła.

 

Marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski podkreślił, że władze regionu konsekwentnie stawiają na sport.

 

- Wydaliśmy ponad 650 mln złotych publicznych pieniędzy po to, by ten stadion żył pozytywnymi emocjami. Chcemy organizować duże wydarzenia, będą tu nieoficjalne MŚ w sztafetach w 2021 roku, staramy się o ME 2024. To konsekwentna strategia – podkreślił marszałek.

 

Rok wcześniej memoriałową rywalizację obejrzało ponad 41 tys. kibiców. Organizatorzy zawodów podczas wtorkowego spotkania medialnego wspominali ewolucję, jaką mityng przeszedł na przestrzeni 10 lat – od kameralnego, bocznego boiska warszawskiej Skry do nowoczesnego Stadionu Śląskiego z ogromną widownią.

 

Wstęp na imprezę w Chorzowie będzie wolny. Bramy zostaną otwarte o 15:00, początek zawodów zaplanowano na 16.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie