Pierwsza ligowa wygrana Ruchu Chorzów w nowym sezonie

Piłka nożna
Pierwsza ligowa wygrana Ruchu Chorzów w nowym sezonie

Choć sytuacja organizacyjno-finansowa Ruchu Chorzów wciąż nie jest najlepsza, klub przystąpił do nowego sezonu trzeciej ligi piłkarskiej. W środę podopieczni Łukasza Berety wygrali pierwszy ligowy mecz w rozgrywkach 2019/2020, pokonując na wyjeździe Rekord Bielsko-Biała 3:0.

Ruch rozpoczął sezon od niespodziewanego zwycięstwa w Pucharze Polski ze Skrą Częstochowa (2:1), ale później było już tylko gorzej. W trzeciej grupie III ligi zawodnicy z Chorzowa przegrali z Foto-Higieną Gać (1:3) i Ślęzą Wrocław (0:2), a w ostatniej kolejce zremisowali na własnym obiekcie z MKS-em Kluczbork (0:0). Przełamanie przyszło w czwartej serii gier, w której dwa trafienia Mariusza Idzika i jedno Mateusza Winciersza dały pierwsze trzy punkty w sezonie.

 

"Niebiescy" zajmują w tabeli przedostatnie miejsce z dwoma oczkami na koncie. Teoretycznie powinni mieć cztery punkty, ale sezon rozpoczęli z ujemnym (- 2 pkt) dorobkiem ze względu na problemy finansowe. W najbliższej kolejce Ruch zmierzy się z rezerwami Górnika Zabrze, który plasuje się w środku stawki.

Mimo gry na czwartym poziomie rozgrywkowym, w drużynie z Chorzowa występuje kilku zawodników z przeszłością w ekstraklasie. Mowa tutaj między innymi o Tomaszu Foszmańczyku czy Tomaszu Podgórskim. Doświadczeni pomocnicy łącznie rozegrali 180 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

 

Liderem trzeciej grupy III ligi są rezerwy Śląska Wrocław. Ekipa z Dolnego Śląska z pięciu dotychczasowych meczów wygrała cztery, a raz zremisowała - w ostatniej kolejce ze Stalą Brzeg (2:2).

 

WYNIKI I TABELA TRZECIEJ GRUPY TRZECIEJ LIGI POLSKIEJ

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze