Poznaliśmy zawodników nominowanych do Pucharu Nice 1. LŻ

Żużel

21 września o godzinie 14:00 w Gnieźnie odbędzie się Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej. Do rywalizacji stanie 15 najlepszych zawodników, sklasyfikowanych wedle średniej biegopunktowej po rundzie zasadniczej DM I Ligi oraz żużlowiec z tak zwaną dziką kartą!

Mimo, że sezon w Nice 1. LŻ obecnie trwa już tylko dla dwóch drużyn, które uzyskały awans do finału, nie oznacza to końca emocji dla kibiców pozostałych zespołów. 21 września w Pierwszej Stolicy Polski odbędzie się Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej, w której zawodnicy powalczą o miano najlepszego w lidze. Do najlepszej "piętnastki", wyłonionej na podstawie średniej biegopunktowej, dołączy żużlowiec gospodarzy Oliver Berntzon, któremu została przyznana dzika karta.

Pierwszy w historii oficjalny turniej o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej czyli Indywidualne Mistrzostwa Nice PLŻ został rozegrany przed trzema laty w Lublinie, na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, z inicjatywy sponsora tytularnego rozgrywek - firmy Nice.

Przypomnijmy, że zwyciężył wówczas Robert Miśkowiak, który reprezentował klub Orzeł Łódź. Podczas kolejnego rozegranego finału w roku 2017 w Pile wygrał Norbert Kościuch, jeżdżący wówczas w barwach gospodarzy. W roku 2018 w Gdańsk najlepszy okazał się Mikkel Michelsen z Wybrzeża. Teraz pora na kolejną, czwartą już odsłonę Pucharu Nice 1. LŻ, tym razem w Gnieźnie. Kto okaże się jego zwycięzcą?

Lista zawodników uprawnionych do startu (wkrótce zostaną przydzielone numery startowe):