Znamy szczegóły Suzuki Pucharu Polski w sezonie 2019/2020

Koszykówka
Znamy szczegóły Suzuki Pucharu Polski w sezonie 2019/2020
fot. Cyfrasport

Suzuki Puchar Polski w sezonie 2019/2020, podobnie jak w poprzednich latach, zostanie rozegrany w formule turnieju finałowego, z udziałem ośmiu drużyn. Final Eight odbędzie się od 13 do 16 lutego 2020 r.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w formule Final Eight, z udziałem ośmiu drużyn:

 

1) gospodarza turnieju finałowego,

2) siedmiu (nie licząc drużyny wymienionej w pkt. 1) najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli rozgrywek ligowych na dzień 6 stycznia 2020 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.*

 

* Jeżeli gospodarzem turnieju nie będzie klub Energa Basket Ligi, to udział w nim weźmie osiem najwyżej sklasyfikowanych drużyn w tabeli rozgrywek ligowych na dzień 6 stycznia 2020 r. (godz. 23:59), biorąc pod uwagę w pierwszej kolejności stosunek zwycięstw do liczby rozegranych meczów, a w dalszej kolejności bezpośrednie mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami, różnicę punktów koszowych i większą liczbę zdobytych punktów koszowych.

 

Termin turnieju finałowego: 13-16 lutego 2020 r. (czwartek-niedziela).

 

Gospodarz turnieju finałowego zostanie wyłoniony do 6 stycznia 2020 r. Rozegrane zostaną: ćwierćfinały (po dwa w czwartek i piątek), półfinały (sobota) i finał (niedziela). Drużyny pokonane w ćwierćfinałach i półfinałach odpadają z rywalizacji. Nie ma meczu o trzecie miejsce. Data losowania par ćwierćfinałowych wraz z układem par półfinałowych zostanie podana w terminie późniejszym. W losowaniu zostanie zastosowane rozstawienie drużyn, zgodnie z którym w ćwierćfinałach nie spotkają się ze sobą trzy najlepsze (wg ww. zasad) drużyny i gospodarz turnieju. Jeżeli gospodarzem turnieju nie będzie klub EBL, w losowaniu rozstawione zostaną 4 najlepsze drużyny.

MC, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze