Fornalik na dłużej w Piaście Gliwice

Piłka nożna
Fornalik na dłużej w Piaście Gliwice
fot. Cyfrasport

Trener Piasta Gliwice - Waldemar Fornalik przedłużył swój kontrakt z mistrzem Polski. 56-letni szkoleniowiec związał się z Niebiesko-Czerwonymi do 30 czerwca 2021 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

- Jestem zadowolony z przedłużenia kontraktu. W Piaście stworzono świetne warunki pracy, które pozwalają w odpowiedni sposób zarządzać drużyną. Dobrze czuję się w Gliwicach i to właśnie tutaj osiągnąłem życiowy sukces w mojej karierze trenerskiej - powiedział trener Fornalik po podpisaniu nowej umowy.

 

Były selekcjoner reprezentacji Polski rozpoczął pracę w Piaście pod koniec września 2017 roku. Od tego czasu na ławce trenerskiej Niebiesko-Czerwonych prowadził drużynę w 80 spotkaniach. Pod jego wodzą gliwiczanie zdobyli tytuł mistrza Polski, a na swoim koncie zanotowali 32 zwycięstwa, 23 remisy i 25 porażek.

 

Doświadczony szkoleniowiec zastąpił w Gliwicach Dariusza Wdowczyka. Wcześniej prowadził Ruch Chorzów. Zrezygnował z pracy na koniec sezonu zasadniczego 2016/17, kiedy "Niebiescy" byli jeszcze na "bezpiecznym miejscu". Zastąpił go Krzysztof Warzycha, a chorzowianie spadli do 1. ligi.

 

Fornalik 7 października 2014 wrócił do chorzowskiego klubu po ponaddwuletniej przerwie. 16 października 2013 opuścił fotel selekcjonera reprezentacji po nieudanych eliminacjach do MŚ w Brazylii. Do kadry trafił w lipcu 2012 z Ruchu, gdzie pracował od kwietnia 2009. Przejął wtedy zespół broniący się przed spadkiem. Rok później zajął z nim w ekstraklasie trzecie miejsce, a potem sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Dzięki temu zyskał u kibiców przydomek "Waldek King".

 

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY

A.J., piast-gliwice.eu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze