Nawrocki: Dziewczyny już zrobiły dużo

Siatkówka

Jesteśmy wszyscy szczęśliwi, usatysfakcjonowani tym, że wszystko spuentowaliśmy awansem do półfinału. To, co dziewczyny już zrobiło, to dużo – stwierdził w rozmowie z Polsat Sport selekcjoner reprezentacji Polski w siatkówce Jacek Nawrocki.

Jakie to uczucie wprowadzić zespół do tak dalekiej fazy turnieju?

 

Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, usatysfakcjonowani, że fazę grupową, ćwierćfinał spuentowaliśmy awansem do półfinału. Żal, że wyjeżdżamy z Łodzi, bo była tam fantastyczna atmosfera. W Turcji na pewno czekają nas ciężkie zadania, ale to, co zrobiły dziewczyny, to już dużo.

Na początek czekają was gospodynie, czyli Turczynki. Jaki to zespół?

 

Najpierw trzeba rozmawiać o poziomie Turczynek i o tym, co prezentują, a dopiero później o takich handicapach jak kibice. To jest mocny zespół. Ma bardzo solidne skrzydłowe, dwie ciekawe atakujące, jedną doświadczoną, drugą młodą. O tej reprezentacji można mówić w samych superlatywach i będzie to dla nas ciężki pojedynek, ale nie jedziemy się tam kłaść, tylko walczyć o swoje.

 

Czwórka to już bardzo dużo, ale w Polsce liczymy na medal. Dla pana jaki kolor medalu byłby zadowalający?

 

Staram się o tym nie myśleć. Myślimy tylko o pojedynku z Turcją. Jedziemy tam walczyć i co dziewczyny wywalczą, to będzie sukcesem.

Marta Ćwiertniewicz, seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie