El. Euro 2020: Kuriozalny samobój Steinborsa. Piłka niefortunnie odbiła się od bramkarza Arki (WIDEO)

Bramkarz Arki Gdynia - Pavels Steinbors i jego koledzy z reprezentacji Łotwy, fatalnie będą wspominali wyjazd do Austrii. Gospodarze rozbili Łotwę 6:0 w meczu grupy G eliminacji mistrzostw Europy. Na ustach wszystkich jest interwencja blisko 34-letniego golkipera z 76. minuty, gdy zaliczył trafienie samobójcze.

Spotkanie w Salzburgu od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy, a będący outsiderem w tej grupie Łotysze nie potrafili się im przeciwstawić. W pierwszej połowie Austriacy byli w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu i oddali 16 strzałów na bramkę, podczas gdy rywale zaledwie jeden.

Steinbors zaliczył w tym spotkaniu kilka udanych interwencji, ale w 76. minucie miał pecha. Po strzale Stefana Ilsankera piłka odbiła się od golkipera Arki Gdynia i na jego nieszczęście wpadła do bramki. Doświadczony golkiper w dość kuriozalnych okolicznościach zaliczył trafienie samobójcze. Najpierw piłka odbiła się od ręki byłego bramkarza Górnika Zabrze, a następnie od jego nogi i przekroczyła linię bramkową.

Gospodarze odnieśli trzecie zwycięstwo w tych kwalifikacjach. Łotysze zaś zanotowali piątą i najdotkliwszą porażkę. W poniedziałek Austriacy zmierzą się w Warszawie z Polakami, a Łotysze podejmą Macedonię Północną.