Chojniczanka Chojnice spisuje się na początku tego sezonu Fortuna 1 Ligi bardzo słabo i po siedmiu seriach spotkań zajmują miejsce w strefie spadkowej. Dla zespołu, który w kilku ostatnich sezonach zgłaszał swoje aspiracje do gry w Ekstraklasie, obecna sytuacja jest nie do przyjęcia. Kibice w Chojnicach liczą, że marsz w górę tabeli rozpocznie się po zwycięstwie ze Stomilem Olsztyn. Dotychczas Chojniczanka wygrała tylko 1 z 5 spotkań przed własną publicznością.

 

Z kolei Stomil Olsztyn w tych rozgrywkach udowodnił, że może punktować także na wyjazdach, kiedy to wygrał w Opolu i zremisował w Głogowie. Podopieczni Piotra Zajączkowskiego zajmują aktualnie 12. lokatę, ale do trzeciej w tabeli Miedzi Legnica tracą zaledwie trzy punkt. Dlatego w przypadku zwycięstwa w Chojnicach znajdą się w czołówce stawki.

 

Historia starć obu drużyn przemawia na korzyść Chojniczanki. Z dotychczasowych 12 meczów zespół z Chojnic wgrał sześć, remisem kończyły się trzy rywalizację i tyle samo razy wygrywała „Duma Warmii”.

 

W Stomilu występuje obecnie Bartłomiej Niedziela, który grał w Chojniczance w latach 2014–2017. Podczas swojej kariery w Chojnicach, strzelił 5 goli w 72 spotkaniach.

 

Transmisja meczu Chojniczanka - Stomil w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 14:30.

 

WYNIKI I TABELA FORTUNA 1 LIGI