ME siatkarek 2019: Serbia - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Mecz Serbia - Włochy zainauguruje półfinałową rywalizację na mistrzostwach Europy siatkarek. Obie ekipy spotkały się niedawno w finale innego wielkiego turnieju, mistrzostw świata rozgrywanych w październiku ubiegłego roku. Mecz był niezwykle wyrównany, Serbki wygrały go dopiero po tie-break. Równie zaciętej rywalizacji spodziewamy się w sobotę na parkiecie w Ankarze. Wynik i relacja na żywo z meczu Serbia - Włochy na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

Przed niespełna rokiem Serbki cieszyły się ze złota, Włoszkom pozostał tytuł wicemistrzyń świata. W sobotę jedna z tych drużyn będzie pewna, że z turnieju wróci jako medalista. Zwycięzca awansuje bowiem do finału mistrzostw Europy i będzie czekać na rywala, Polskę lub gospodarza ostatnich meczów - Turcję.

Trudno wskazać zdecydowanego faworyta tej rywalizacji, spodziewać się należy tak zaciętego meczu, jakiego świadkami byliśmy w finale mistrzostw świata. Podczas tegorocznego turnieju Serbki nie przegrały co prawda ani jednego meczu, ale siłą Włoch może być ogromna determinacja i chęć zrewanżowania się rywalkom za spotkanie w Jokohamie.

W ćwierćfinałach ME obie ekipy wygrały zdecydowanie. Serbki w Ankarze pokonały Bułgarię, z którą wcześniej spotkały się w grupie i która potrafiła im wtedy urwać faworytkom jednego seta. W meczu o półfinał mistrzynie świata już na to nie pozwoliły. Bułgarki w dwóch pierwszych setach nie przekroczyły granicy 20 punktów. W trzeciej partii obrończynie tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu trochę "odpuściły", ale wygrały na przewagi 28:26.

Włoszki, które na tych mistrzostwach przegrały tylko grupowy mecz z Polską, w półfinale rywalizowały z Rosją. To hitowe starcie zaczęło się od porażki wicemistrzyń świata w pierwszym secie, jednak trzy kolejne partie Italia wygrała.

Wynik i relacja na żywo z meczu Serbia - Włochy na Polsatsport.pl od godziny 16:00.