PŚ w kajakarstwie górskim: Hedwig czwarty w C1 w Pradze

Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz) zajął czwarte miejsce w konkurencji C1 w finałowych zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w Pradze. Zwyciężył Słowak Matej Benus, przed Rosjaninem Kiryłem Setkinem i Słoweńcem Luką Bozicem. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków).

W klasyfikacji końcowej PŚ (po 5 zawodach) zwyciężył Benus gromadząc 289 pkt. Tylko o dwa punkty mniej miał Bozic. Trzeci był Słowak Michal Martikan - 248 pkt. Hedwig uplasował się na szóstej pozycji - 204 pkt, a Sztuba na ósmej - 159.

Wśród kobiet w K1 w Pradze triumfowała Australijka Jessica Fox, druga była Brazylijka Ana Satila, a trzecia Słowenka Eva Tercelj. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) odpadła w półfinale i została sklasyfikowana na 14. pozycji, a Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz) była 20.

W klasyfikacji końcowej PŚ triumfowała Fox z dorobkiem 278 pkt, drugie miejsce zajęła Tercelj - 265, a trzecie Austriaczka Corinna Kuhnle - 248. Zwolińskiej 149 pkt dało 13. lokatę.

W niedzielę kobiety będą rywalizować w C1, a mężczyźni w K1.