Remis Korony Kielce z Rakowem Częstochowa. Kolew już strzela

W meczu sparingowym drużyn ekstraklasy piłkarze Korony zremisowali w sobotę z Rakowem Częstochowa 1:1. Bramkę dla kielczan z rzutu karnego zdobył Erik Pacinda, a wyrównał Aleksandyr Kolew.

Trener Korony Kielce Sławomir Grzesik, który przejął obowiązki po odsuniętym od drużyny Gino Lettierim, w rozegranym w Kielcach sparingu desygnował do gry 17 piłkarzy. Od pierwszej minuty zagrali m.in. bramkarz Marek Kozioł oraz obrońca Piotr Pierzchała, którzy w tym sezonie nie rozegrali jeszcze żadnego meczu w ekstraklasie.

Bramkę dla Korony zdobył Słowak Pacinda, który wykorzystał podyktowany w 62. minucie rzut karny. 10 minut później trafienie wyrównujące odnotował bułgarski napastnik Aleksandyr Kolew, który niedawno trafił do Rakowa z Arki Gdynia.

Po siedmiu kolejkach ekstraklasy kielczanie z dorobkiem czterech punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Beniaminek z Częstochowy zgromadził o dwa więcej i plasuje się na 12. pozycji.