Motorowodne MŚ: Trzy medale Polaków

Sebastian Kęciński zdobył złoto, a Henryk Synoracki srebro motorowodnych mistrzostw świata w Formule 125. Brąz w Formule 500 wywalczył z kolei w czeskich Jedovnicach Marcin Zieliński.

Tegoroczne zmagania w F125 składały się z trzech eliminacji. Przed zawodami w Jedovnicach Synoracki był drugi w klasyfikacji generalnej i tracił do prowadzącego Todda Andersona punkt, a Kęciński plasował się na trzeciej pozycji. Ostatecznie Amerykanin stanął na najniższym stopniu podium.

Rywalizacja w F500 z kolei w tym sezonie składała się z pięciu imprez. Zieliński, który 30 czerwca został mistrzem Europy w Formule 700, zachował lokatę zajmowaną przed zawodami w Czechach. Tytuł wywalczył w niedzielę Węgier Attila Havas, a srebro Słowak Marian Jung.