Niewiadoma trzynasta w Holandii

Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM) zajęła 13. miejsce w zaliczanym do cyklu World Tour kolarskim wyścigu Boels Tour. Na najwyższym stopniu podium stanęła w Arnhem Christine Majerus z Luksemburga (Boels Dolmans).

Majerus nie wygrała żadnego z pięciu etapów, ale w ogólnym rozrachunku wyprzedziła o 26 sekund zwyciężczynię dwóch odcinków Holenderkę Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) oraz o 30 sekund Niemkę Lisę Klein (Canyon SRAM).

Niewiadoma straciła do triumfatorki 1.01. Marta Lach ukończyła rywalizację na 20. miejscu - strata 1.57, Agnieszka Skalniak (obie CCC-Liv) na 36. - strata 10.44, a na 43. Małgorzata Jasińska (Movistar) - 12.47.

Dla wielu zawodniczek wyścig w Holandii był jednym z głównych sprawdzianów formy przed wrześniowymi mistrzostwami świata w Wielkiej Brytanii.