PE w judo: Zwycięstwa Drzymała i Grabowskiego na Słowacji

Sporty walki

Paweł Drzymał (kat. 81 kg) i Kamil Grabowski (+100 kg) triumfowali w zawodach Pucharu Europy w judo w Bratysławie. Na drugich pozycjach w niedzielę uplasowali się Paula Kułaga (+78 kg) i Daniel Moskal (100 kg).

W walkach finałowych Drzymał pokonał Białorusina Jusupa Bekmurzajewa, a Grabowski wygrał z Ukraińcem Nodarem Maczutadze. Z kolei Kułaga przegrała ze Słowenką Urską Torkar i Moskal z Niemcem Dario Garcią Kurbjeweitem.

Trzecie lokaty w niedzielę wywalczyli: Karolina Miller (70 kg) i Kacper Szczurowski (100 kg), a piąte: Barbara Fałtynowicz (70 kg), Julia Jaśkiewicz (78 kg) i Dominik Majowski (100 kg).

W sobotę drugie miejsca na Słowacji zajęły Ewa Konieczny (48 kg) i Katarzyna Wiszniewska (52 kg), zaś trzecie Aleksandra Kaleta (52 kg).