World Tour w Rzymie: Triumf Niemek i Rosjan w turnieju finałowym

Siatkówka
World Tour w Rzymie: Triumf Niemek i Rosjan w turnieju finałowym
fot. PAP/EPA

Niemieckie siatkarki plażowe Laura Ludwig i mająca polskie pochodzenie Małgorzata Kożuch oraz mistrzowie świata Rosjanie Oleg Stojanowski i Wiaczesław Krasilnikow zwyciężyli w turnieju finałowym cyklu World Tour w Rzymie.

Ludwig i Kożuch w finale pokonały ubiegłoroczne triumfatorki imprezy finałowej Agathę Bednarczuk i Eduardę Santos Lisboę 2:0 (21:19, 21:17). Pierwsza z Brazylijek także ma polskie korzenie.

 

Niemki na stałe razem zaczęły startować dopiero w tym roku. W tym czasie ani razu nie stanęły na podium turnieju WT. Ludwig, która wróciła do gry po przerwie macierzyńskiej, wcześniej przez wiele lat tworzyła duet z Kirą Walkenhorst, z którą wywalczyła m.in. złoty medal olimpijski w Rio de Janeiro, a dwa lata temu mistrzostwo świata.

 

Trzecie miejsce zajęły kolejne Brazylijki - Ana Patricia Ramos i Rebecca Barbosa Silva.

 

W finale męskich zmagań zmierzyły się te same pary co w decydującym spotkaniu czempionatu globu sprzed dwóch miesięcy. Stojanowski i Krasilnikow ponownie pokonali Niemców Juliusa Thole i Clemensa Wicklera 2:0 (21:16, 21:16). Na najniższym stopniu podium stanęli Anders Mol i Christian Sandlie Soerum. Norwegowie, którzy są liderami światowego rankingu, rok temu wygrali finałową imprezę.

 

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak odpadli w barażu o 1/8 finału. Po fazie grupowej odpadli zaś Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Oba najlepsze krajowe duety zmagały się w tym turnieju z kłopotami zdrowotnymi. Jak podano na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej - cytując trenera męskiej kadry Grzegorza Klimka - Brylowi dokuczał ból pleców, a Łosiak miał problemy z prawym kciukiem.

 

Fijałek i Bryl rok temu w turnieju finałowym WT, który wówczas odbywał się w Hamburgu, zajęli drugie miejsce, a Łosiak z Kantorem - trzecie. Za wyniki w tej imprezie zawodnicy dostają taką samą liczbę punktów co w pięciogwiazdkowych, czyli najwyższej rangi, "zwykłych" zawodach cyklu.

 

Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek w stolicy Włoch nie przeszły eliminacji.

 

Wyniki:
 
 kobiety
 
 finał
 Laura Ludwig, Małgorzata Kożuch (Niemcy) - Agatha Bednarczuk, Eduarda Santos Lisboa (Brazylia) 2:0 (21:19, 21:17)
 
 mecz o 3. miejsce
 Ana Patricia Ramos, Rebecca Barbosa Silva (Brazylia) - Anouk Verge-Depre, Joana Heidrich (Szwajcaria) 2:1 (19:21, 21:18, 16:14)
 
 mężczyźni
 
 finał
 Oleg Stojanowski, Wiaczesław Krasilnikow (Rosja) - Julius Thole, Clemens Wickler (Niemcy) 2:0 (21:16, 21:16)
 
 mecz o 3. miejsce
 Anders Mol, Christian Sandlie Soerum (Norwegia) - Jacob Gibb, Taylor Crabb (USA) 2:0 (21:16, 21:15)
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze