Polacy w fazie grupowej ME 2019 zagrają w grupie D w Holandii. Zmierzą się z Estonią (13 września), Holandią (15 września), Czechami (16 września) – w  Rotterdamie oraz Czarnogórą (17 września) i Ukrainą (19 września) – w Amsterdamie. Awans do 1/8 finału wywalczą po cztery najlepsze drużyny z każdej z grup.
 
W 1/8 finału drużyny z grupy D zmierzą się z zespołami grupy B, w której grają: Belgia, Austria, Niemcy, Serbia, Słowacja oraz Hiszpania. Natomiast drużyny z grupy A zmierzą się z czołowymi ekipami grupy C. Mecze 1/8 finału zostaną rozegrane w dniach 21–22 września, ćwierćfinały 23 i 24 września, a półfinały 26 i 27 września. Mecze o medale odbędą się w Paryżu – 28 (o III miejsce) oraz 29 września (finał).
 
Terminarz fazy grupowej ME siatkarzy 2019:
 
grupa A – Montpellier
 
Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy
 
2019-09-12: Bułgaria – Grecja (czwartek, godzina 14.15; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-12: Portugalia – Włochy (czwartek, godzina 17.15; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-12: Francja – Rumunia (czwartek, godzina 20.45; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-09-13: Bułgaria – Rumunia (piątek, godzina 17.15; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-13: Włochy – Grecja (piątek, godzina 20.45; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-14: Grecja – Francja (sobota, godzina 17.15) 
2019-09-14: Bułgaria – Portugalia (sobota, godzina 20.45)
 
2019-09-15: Rumunia – Włochy (niedziela, godzina 14.00)
2019-09-15: Portugalia – Francja (niedziela, godzina 17.30)
 
2019-09-16: Rumunia – Grecja (poniedziałek, godzina 17.15) 
2019-09-16: Francja – Bułgaria (poniedziałek, godzina 20.45; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-17: Grecja – Portugalia (wtorek, godzina 14.00)
2019-09-17: Włochy – Bułgaria (wtorek, godzina 19.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-18: Portugalia – Rumunia (środa, godzina 14.00)
2019-09-18: Francja – Włochy (środa, godzina 20.45; transmisja – Polsat Sport News)
 
grupa B – Bruksela i Antwerpia
 
Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja
 
2019-09-13: Serbia – Niemcy (piątek, godzina 15.00; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-13: Słowacja – Hiszpania (piątek, godzina 17.30)
2019-09-13: Belgia – Austria (piątek, godzina 20.30)
 
2019-09-14: Niemcy – Belgia (sobota, godzina 17.30)
2019-09-14: Słowacja – Austria (sobota, godzina 20.30)
 
2019-09-15: Hiszpania – Belgia (niedziela, godzina 15.30)
2019-09-15: Serbia – Słowacja (niedziela, godzina 18.30)
 
2019-09-16: Austria – Niemcy (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-16: Hiszpania – Serbia (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
 
2019-09-17: Austria – Hiszpania (wtorek, godzina 17.30)
2019-09-17: Słowacja – Belgia (wtorek, godzina 20.30)
 
2019-09-18: Niemcy – Słowacja (środa, godzina 17.30)
2019-09-18: Belgia – Serbia (środa, godzina 20.30; Polsat Sport News – premiera godzina 23.00)
 
2019-09-19: Hiszpania – Niemcy (czwartek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-19: Serbia – Austria (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
grupa C – Lublana
 
Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja
 
2019-09-12: Turcja – Rosja (czwartek, godzina 14.30; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-12: Finlandia – Macedonia Północna (czwartek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
2019-09-12: Słowenia – Białoruś (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-13: Macedonia Północna – Turcja (piątek, godzina 17.30)
2019-09-13: Białoruś – Rosja (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport News)
 
2019-09-14: Macedonia Północna – Rosja (sobota, godzina 17.30)
2019-09-14: Słowenia – Finlandia (sobota, godzina 20.30)
 
2019-09-15: Białoruś – Finlandia (niedziela, godzina 17.30)
2019-09-15: Turcja – Słowenia (niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra)
 
2019-09-16: Rosja – Finlandia (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-16: Białoruś – Macedonia Północna (poniedziałek, godzina 20.30)
 
2019-09-17: Słowenia – Macedonia Północna (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-17: Turcja – Białoruś (wtorek, godzina 20.30)
 
2019-09-18: Słowenia – Rosja (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport News)
2019-09-18: Finlandia – Turcja (środa, godzina 20.30).
 
grupa D – Rotterdam i Amsterdam
 
Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Polska, Ukraina 
 
2019-09-13: Czechy – Ukraina (piątek, godzina 14.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-13: Estonia – Polska (piątek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2019-09-13: Holandia – Czarnogóra (piątek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-09-14: Ukraina – Holandia (sobota, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-14: Estonia – Czarnogóra (sobota, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-09-15: Holandia – Polska (niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2019-09-15: Czechy – Estonia (niedziela, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-09-16: Czarnogóra – Ukraina (poniedziałek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-16: Polska – Czechy (poniedziałek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
 
2019-09-17: Czarnogóra – Polska (wtorek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat)
2019-09-17: Estonia – Holandia (wtorek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-09-18: Ukraina – Estonia (środa, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-18: Holandia – Czechy (środa, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport)
 
2019-09-19: Czechy – Czarnogóra (czwartek, godzina 17.00; transmisja – Polsat Sport)
2019-09-19: Polska – Ukraina (czwartek, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport, Super Polsat).