Do wspomnianych wydarzeń doszło w październiku ubiegłego roku. W jednym z lokali Turan miał zaczepiać żonę muzyka, w konsekwencji czego doszło do przepychanki między nimi. 32-letni piłkarz złamał nos piosenkarzowi, który następnie trafił do szpitala. W nim Turan odwiedził Berkaya, prezentując mu broń. Miał powiedzieć "Nie wiedziałem, że to twoja żona. Przepraszam, możesz mnie zabić".

 

Wypożyczony z Barcelony zawodnik przyznał się także do wystrzelenia z pistoletu w ziemie, wywołując tym samym panikę w szpitalu. Za te wszystkie wykroczenia został skazany na dwa lata i osiem miesięcy w zawieszeniu na okres pięciu lat. Ponadto turecki klub, w którym występuje, ukarał go karą finansową w wysokości niespełna 400 tysięcy euro. Reprezentant Turcji na cenzurowanym znalazł się już w maju 2018 roku, kiedy zaatakował sędziego liniowego. Został ukarany za to czerwoną kartką oraz dostał 16 meczów zawieszenia.

 

Turan trafił do Barcelony z Atletico Madryt za 34 miliony euro w 2015 roku. W barwach Dumy Katalonii rozegrał 55 meczów, w których strzelił 15 goli. Jako piłkarz Istambułu Basaksehir zanotował 27 spotkań, zdobywając dwie bramki.

 

WYNIKI I TABELA SUPERLIGI TURECKIEJ