WTA w Nanchang: Linette awansowała do ćwierćfinału

Rozstawiona z numerem trzecim Magda Linette po wygranej z tenisistką gospodarzy Fangzhou Liu 6:2, 6:3 awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA na kortach twardych w chińskim Nanchangu (pula nagród 250 tys. dol.).

Kolejną rywalkę 27-letniej Polki będzie rozstawiona z "siódemką" Kateryna Kozłowa. Z 74. w rankingu WTA Ukrainką zmierzyła się dotychczas raz - w styczniowych kwalifikacjach w Hobart i pokonała ją w trzech setach.

Poznanianka, od poniedziałku 45. w klasyfikacji tenisistek, dwie rundy w Nanchangu przeszła bez problemu. W poniedziałek pokonanie Meksykanki Giuliany Olmos (6:3, 6:2) zajęło jej 79 minut, a środowy pojedynek z 263. w światowym rankingu Liu był o 20 minut krótszy. W pierwszym secie Linette dwukrotnie przełamała podanie rywalki, a w drugim do sukcesu wystarczyło jedno.

W sierpniu Polka odniosła życiowy sukces, triumfując w turnieju WTA w nowojorskim Bronksie.