MŚ koszykarzy: Serbia - Czechy. Relacja i wynik na żywo

Mecz Serbia - Czechy będzie dla obu ekip ostatnim spotkaniem na rozgrywanych w Chinach mistrzostwach świata koszykarzy. Stawką jest piąte miejsce w tym turnieju. Dla Czechów awans do światowej czołówki jest wielkim osiągnięciem, Serbowie byli stawiani w gronie kandydatów do medalu, z Azji wrócą więc rozczarowani. Relacja i wynik na żywo z meczu Serbia - Czechy na Polsatsport.pl od godziny 14:00.

Czesi byli pierwszymi rywalami Polaków w walce o miejsca 5-8. Do czwartkowego spotkania z naszą reprezentacją przystąpili dzień po niepowodzeniu w starciu z Australią, którego stawka był awans do półfinału. Z faworyzowana ekipą z Antypodów bardzo dzielnie walczyli w pierwszej kwarcie, zakończonej remisem 17:17. W drugiej jeszcze dotrzymywali kroku przeciwnikom, przegrywając ją zaledwie trzema punktami. Na początku drugiej połowy Australijczycy mocno przycisnęli i wygrali trzecią część spotkania 30:18. Pogoń i zwycięstwo w ostatniej kwarcie 22:19 nie przyniosły Czechom oczekiwanego efektu. Cały mecz przegrali 70:82.

Pomimo zmęczenia czwartkową rywalizacją nasi południowi sąsiedzi znów dali Polakom lekcję koszykówki. Przed mistrzostwami świata pokonali naszą reprezentację w dwóch meczach towarzyskich, a ten w Chinach wygrali 94:84. Kluczem do zwycięstwa Czechów była wygrana walka pod tablicami (41:27) oraz skuteczność rzutów za trzy punkty. Polakom nie udało się zatrzymać ich lidera Tomasa Satoranskiego z Chicago Bulls. Trafiali też niezmordowany Jaromir Bohacik oraz Vojtech Hruban. Tym razem liderzy drużyny znad Wełtawy z pewnością postraszą ekipę z Bałkanów.

Serbowie walkę o półfinał przegrali z Argentyną, ekipą, która w niedzielę grać będzie o złoty medal. W tym meczu zabrakło agresji i zdecydowania, a kamery wychwyciły wtedy smutną twarz Nikoli Jokicia, który z ławki rezerwowych obserwował bezradność kolegów. Dwa dni później bałkański zespół udowodnił, że się nie załamał. Serbowie pięcioma punktami pokonali Amerykanów, dzięki temu w sobotę zagrają o piąte miejsce na świecie.

Relacja i wynik na żywo z meczu Serbia - Czechy na Polsatsport.pl od godziny 14:00.