Fury wygrał mimo poważnej kontuzji

Sporty walki
Fury wygrał mimo poważnej kontuzji
fot. Polsat Sport

Choć wielu ekspertów skazywało Otto Wallina (20-1, 13 KO) na szybką porażkę w walce z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO), Szwed postawił się i wytrzymał pełen dystans w starciu z faworyzowanym przeciwnikiem. Ostatecznie Anglik wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Walka, zgodnie z przewidywaniami, rozpoczęła się od skutecznych ataków Fury'ego. Obraz pojedynku zmienił się w trzeciej rundzie, kiedy Wallin trafił mocnym lewym sierpowym i rozciął łuk brwiowy Anglika. Jego narożnik nie był w stanie zatamować krwawienia i z perspektywy Fury'ego istniało spore niebezpieczeństwo, że sędzia przerwie walkę w wyniku jego kontuzji.

 

31-latek zaczął więc walczyć nieco defensywniej, co starał się wykorzystać Wallin. Mimo wszystko skuteczniejszy był "Gypsy King", który nawet boksując na wstecznym biegu, umiejętnie akcentował przewagę w kolejnych rundach. W ostatnim starciu Fury nadział się na mocną kontrę rywala i musiał ratować się klinczem. Przed końcowym gongiem zdołał jeszcze mocniej zaatakować rywala, czym na dobre potwierdził wyższość nad przeciwnikiem.

 

Ostatecznie sędziowie punktowali 118-110, 117-111 i 116-112 dla Fury'ego. Anglik w następnej walce ma zmierzyć się w rewanżowym starciu z Deontayem Wilderem (41-0-1, 40 KO). Pierwszy pojedynek tych pięściarzy, który odbył się w grudniu 2018 roku, zakończył się remisem.

Co ciekawe przed walką Fury'ego z Wallinem, "Gypsy King" wymieniał się uprzejmościami w mediach z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Anglik stwierdził nawet, że pokonałby zawodnika z Meksyku boksując... jedną ręką. Ruiz odniósł się do tych słów za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.


"Po tym występie nie ma mowy, żeby pokonał mnie z ręką przywiązaną do pleców" - napisał mistrz IBF, IBO, WBA i WBO wagi ciężkiej, który szykuje się do rewanżowego starcia z Anthonym Joshuą (22-1, 21 KO).

Tyson Fury pokonał Otto Wallina przez jednogłośną decyzję sędziów (118-110, 117-111 i 116-112)

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie