Memoriał Cegielskiej i Dydek: Triumf koszykarek Arki Gdynia

Koszykarki Arki zwyciężyły w Gdyni w III Memoriale Franciszki Cegielskiej i Małgorzaty Dydek. Gospodynie turnieju wysoko wygrały wszystkie trzy spotkania. Drugie miejsce przypadło zawodniczkom Politechniki Gdańskiej.

Na inaugurację imprezy koszykarki Arki pokonały w piątek 91:43 Politechnikę, w sobotę zwyciężyły 101:50 węgierską drużynę VBW CEKK Cegled, natomiast na zakończenie zmagań okazały się w niedzielę lepsze od Enei AZS Poznań 85:66.

W ekipie trenera Gundarsa Vetry najskuteczniejsze były Białorusinka Maria Papowa i Barbora Balintova – ta pierwsza zdobyła w sumie 70, a Słowaczka 37 punktów. W zespole gospodyń z zagranicznych koszykarek nie wystąpiły Niemka Marie Gulich i Australijka Rebecca Allen, które grają w WNBA.

Zawodniczki Arki czeka niebawem rywalizacja z Botasem Ankara o awans do fazy grupowej Euroligi. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września w stolicy Turcji, rewanż zaplanowano 2 października w Gdyni. W przypadku porażki brązowe medalistki ekstraklasy zagrają w fazie grupowej Pucharu Europy.

Drugie miejsce w turnieju zajęły koszykarki Politechniki - gdańszczanki pokonały Eneę AZS 83:67 oraz Cegled 78:74. Na najniższym stopniu podium uplasowały się poznanianki, które wygrały z węgierskim zespołem 77:62.