MLS: Świetne występy Polaków! Kolejne gole Przybyłki i Frankowskiego

Kacper Przybyłko zdobył bramkę dla Philadelphia Union, a Przemysław Frankowski - dla Chicago Fire w sobotnich meczach północnoamerykańskiej ligi MLS. "Franek" zanotował także asystę.

Przybyłko strzelił gola w 3. minucie spotkania z Los Angeles FC (1:1). Tuż przed przerwą wyrównał Carlos Vela. W klasyfikacji najskuteczniejszych z 14 trafieniami polski snajper zajmuje piąte miejsce, ex aequo z dwoma innymi zawodnikami. Liderem jest Meksykanin Vela - 28.

Z kolei Frankowski wpisał się na listę strzelców meczu z FC Dallas (4:0). Zespół Fire ustalił rezultat już do przerwy, a bramki kolejno zdobywali: CJ Sapong (7', 29'), Frankowski (16') i Nemanja Nikolic (39'), który był królem strzelców polskiej ekstraklasy oraz MLS. Przy trafieniu byłego napastnika Legii Warszawa asystował Frankowski.

Powody do zadowolenia ma w końcu również Przemysław Tytoń, który zachował czyste konto w wyjazdowym starciu z Montreal Impact (1:0). Jego FC Cincinnati wyszło na prowadzenie już w 1. minucie po golu Allana Cruza. Ostatecznie okazało się, że to trafienie 23-latka dało ekipie Tytonia pierwsze od dawna zwycięstwo w lidze. Wcześniej zespół z Ohio notował bardzo długą serię porażek.