Liga Mistrzów: Wolff w siódemce kolejki

Piłka ręczna

Bramkarz PGE VIVE Kielce Andreas Wolff został wybrany do najlepszej siódemki 1. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Organizująca rozgrywki europejska federacja (EHF) wyróżniła także dwie jego interwencje i trafienie Władysława Kulesza z meczu z THW Kiel (30:30).

Wolffa, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, miał spory wkład w zdobycie przez mistrza Polski jednego punktu w Niemczech, choć do remisu w ostatniej sekundzie doprowadził Alex Dujshebaev.

Dwie parady niemieckiego bramkarza znalazły się wśród pięciu najbardziej efektownych - według EHF - interwencji inauguracyjnej kolejki. W 18. minucie Wolff popisał się akrobatycznymi umiejętnościami broniąc ze skrzydła rzut Rune Dahmkego, zaś pięć minut przed zakończeniem spotkania w Kilonii w niesamowity sposób zatrzymał rzut Niclasa Ekberga, robiąc efektownego "pajacyka".

Wśród pięciu najefektowniejszych trafień znalazła się również bramka Kulesza. Białorusin 30 sekund przed końcowym gwizdkiem sędziów kapitalnym rzutem z drugiej linii pokonał Niklasa Landina.