MŚ w zapasach: Michalik z kwalifikacją, ale bez medalu

Sporty walki

Klasyk Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) uplasował się na piątym miejscu w kategorii 97 kg podczas zapaśniczych mistrzostw świata. Już wcześniej na zawodach rozgrywanych w kazachskim Nursułtanie zdobył dla Polski kwalifikację do turnieju olimpijskiego w Tokio.

W pojedynku o brązowy medal Michalik przegrał mającym gruzińskie korzenie reprezentantem Serbii Mihailem Kajaią 1:9. To na razie najlepszy rezultat polskiego zapaśnika w MŚ.

Michalik wcześniej, 1/16 finału, pokonał Koreańczyka Seyeda Lee 3:0, w kolejnej fazie Szweda Pontusa Johana Lunda 9:1, a następnie uległ w ćwierćfinale Rosjaninowi Musie Jewłojewowi 0:9.

Jewłojew awansował do finału, dając Polakowi szansę walki w repesażu. Michalik wykorzystał okazję i zwyciężając zawodnika z Uzbekistanu Janhongira Turdijewa 4:3 uzyskał prawo walki o brąz.