Liga Mistrzów: Napoli wygrało z Liverpoolem!

Piłkarze SSC Napoli wygrali 2:0 w pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Gole dla gospodarzy strzelili Dries Mertens i Fernando Llorente. W drugiej części gry na boisku w szeregach wicemistrzów Włoch pojawił się reprezentant Polski, Piotr Zieliński.

Pierwszy groźny strzał w meczu oddali gospodarze. W 7. minucie Adrian dwukrotnie skutecznie sparował jednak uderzenia Fabiana Ruiza, który próbował zaskoczyć rodaka najpierw lewą nogą, a zaraz później prawą. Napoli było bardziej aktywne, a wypady z kontrami Mohameda Salaha skutecznie zastopowali Mario Rui i Kalidou Koulibaly.

W 21. minucie groźniej zaatakowali goście. Nieodpowiedzialnie w środku pola zachował się Lorenzo Insigne, który stracił piłkę i w dogodnej sytuacji znalazł się Sadio Mane. Strzał napastnika "The Reds" skutecznie sparował jednak Alex Meret. Chwilę później tuż zza pola karnego strzelał James Milner, ale uderzył wysoko ponad bramką. Tuż przed przerwą o włos od strzelenia pierwszego gola w meczu był Roberto Firmino. Uderzenie głową brazylijskiego napastnika poszybowało minimalnie obok słupka bramki wicemistrzów Włoch.

Drugą połowę od prowadzenia powinni rozpocząć gospodarze. Mertens zmarnował jednak świetne dośrodkowanie aktywnego tego dnia Mario Ruiego i uderzył tak, że Adrian w efektowny sposób zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W 65. minucie fatalny błąd Kostasa Manolasa mógł się zakończyć golem dla Liverpoolu. Strzał Salaha kapitalnie obronił jednak Meret.

Co nie udało się Mertensowi wcześniej, wyszło w 82 minucie. Belg wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Jose Callejonie i pokonał Adriana. Jak się później okazało, nie było to jedyne trafienie w tym meczu. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił bowiem Fernando Llorente, dla którego był to debiutancki gol w Napoli. Triumfator poprzedniej edycji Ligi Mistrzów rozpoczął więc nową edycję rozgrywek od porażki. W drugim meczu grupy E austriacki Salzburg pokonał Genk aż 6:2 i został liderem po pierwszej serii gier.

SSC Napoli - Liverpool FC 2:0 (0:0)
Bramki:
Mertens 82 (k), Llorente 90

SSC Napoli: Alex Meret - Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Jose Callejon, Fabian Ruiz, Allan (75. Eljif Elmas), Lorenzo Insigne (66. Piotr Zieliński) - Hirving Lozano (69. Fernando Llorente), Dries Mertens

Liverpool FC: Adrian - Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk, Joel Matip, Andrew Robertson - James Milner (66. Georginio Wijnaldum), Jordan Henderson (87. Xherdan Shaqiri), Fabinho - Mohamed Salah, Sadio Mane, Roberto Firmino

Żółte kartki: LlorenteRobertson, Milner

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.