Liga Mistrzów: Niespodzianka w Mediolanie. Inter stracił punkty ze Slavią Praga

Piłkarze Interu Mediolan zremisowali u siebie ze Slavią Praga 1:1 w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik spotkania otworzył Peter Olayinka, a do remisu w doliczonym czasie gry doprowadził Nicolo Barella.

Goście rozpoczęli to spotkanie bez kompleksów i przesadnego szacunku do faworyzowanego rywala. W pierwszych 10 minutach wykonywali kilka stałych fragmentów gry, jednak nie udało im się otworzyć wyniku meczu. Po początkowej przewadze gości, w 12. minucie do bardzo dobrej sytuacji po dośrodkowaniu doszedł Stefan De Vrij. Piłka po uderzeniu holenderskiego defensora poszybowała jednak nad bramką Ondreja Kolara.

Z czasem do głosu coraz odważniej zaczęli dochodzić piłkarze Interu. Niezłe szanse Romelu Lukaku, Lautaro Martineza czy Danilo D'Ambrosio nie zakończyły się jednak powodzeniem. Do przerwy bramki więc nie padły, co z pewnością można było rozpatrywać w ramach małej niespodzianki.

Gdy wydawało się, że prędzej czy później podopieczni Antonio Conte otworzą wynik, sensacyjnie dokonali tego piłkarze z Czech. W 64. minucie Olayinka skutecznie dobił strzał jednego z kolegów i kibice na stadionie w Mediolanie wręcz zamarli. Slavia nie wycofała się i nie broniła za wszelką cenę korzystnego rezultatu. Chwilę później z rzutu wolnego uderzył Nicolae Stanciu, ale tuż obok bramki Handanovicia. W jednej z kolejnych akcji w dogodnej sytuacji znalazł się Lukas Masopust, ale przestrzelił.

Slavia była o krok od wywiezienia z Mediolanu trzech punktów, ale ostatecznie piłkarze z Pragi będą musieli zadowolić się jednym oczkiem. Do remisu w doliczonym czasie gry doprowadził bowiem Barella, który skutecznie dobił strzał Stefano Sensiego z rzutu wolnego. Zmagania w grupie F rozpoczęły się więc od niespodziewanego remisu w pierwszym w historii spotkaniu tych drużyn. Do rewanżu dojdzie pod koniec listopada w stolicy Czech.

Inter Mediolan - Slavia Praga 1:1 (0:0)
Bramki:
Barella 90 - Olayinka 64

Inter Mediolan:
 Samir Handanovic - Danilo D'Ambrosio, Stefan De Vrij, Milan Skriniar - Antonio Candreva (49. Valentino Lazaro), Roberto Gagliardini, Marcelo Brozovic (71. Nicolo Barella), Stefano Sensi, Kwadwo Asamoah - Romelu Lukaku, Lautaro Martinez (71. Matteo Politano)

Slavia Praga: Ondrej Kolar - Vladimir Coufal, Ondrej Kudela, David Hovorka, Jan Boril - Tomas Soucek, Josef Husbauer, (60. Jaroslav Zeleny) Ibrahim Traore, Nicolae Stanciu - Lukas Masopust (80. Abdulla Yusuf Helal), Peter Olayinka (85. Lukas Provod)

Żółte kartki: Asamoah, Martinez, Politano - Hovorka, Soucek

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.