Liga Mistrzów: Olympique Lyon zremisował z Zenitem Petersburg

Gospodarze przystępowali do tego meczu w roli faworyta. Tym bardziej, że gra Rosjan w europejskich pucharach na wyjazdach nie była ich mocną stroną. Biorąc pod uwagę dziewięć ostatnich spotkań, zremisowali tylko dwa i ponieśli aż siedem porażek.

Gospodarze przystępowali do meczu w roli faworyta.  Tym bardziej, że gra w europejskich pucharach na wyjazdach nie była mocną stroną Rosjan. Biorąc pod uwagę dziewięć ostatnich spotkań, zremisowali tylko dwa i ponieśli aż siedem porażek.

Ku zaskoczeniu wielu kibiców, piłkarze OL schodzili na przerwę w kiepskich humorach. Chociaż mieli przewagę w posiadaniu piłki i częściej strzelali na bramkę, to rywale cieszyli się z gola. W 41. minucie Sardar Azmoun rozegrał ładną, dwójkową akcję z Artiomem Dziubą, po czym wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Anthony’ego Lopesa.

Azmoun w przerwie został zmieniony ze względu na kontuzję. W jego miejsce pojawił się Magomed Ozdojew i już kilka minut później sfaulował we własnym polu karnym Memphisa Depaya. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł właśnie Holender i zrobiło się 1:1.

Mogło się wydawać, że to trafienie poderwie gospodarzy do kolejnych ataków, tymczasem sytuacja na boisku się uspokoiła. Sytuacji bramkowych było niewiele i wynik już się nie zmienił.

W Lidze Mistrzów Olympique Lyon nie wygrał meczu u siebie już ponad trzy lata. Po raz ostatni taka sztuka udała mu się 14 września 2016 roku, kiedy pokonał Dinamo Zagrzeb 3:0. Jedną z bramek zdobył wówczas Maxwel Cornet, który w spotkaniu z Zenitem Petersburg zameldowal się na boisku w 77. minucie.

Olympique Lyon - Zenit Petersburg 1:1 (0:1)
Bramki: Depay 50 (k) - Azmoun 41

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Leo Dubois, Jason Denayer, Marcelo, Youssouf Kone - Thiago Mendes, Lucas Tousart, Jeff Reine-Adelaide (86. Martin Terrier) - Bertrand Traore (77. Maxwel Cornet), Moussa Dembele, Memphis Depay

Zenit Petersburg: Andriej Łuniow - Wiaczesław Karawajew (78. Oleg Szatow), Branislav Ivanović, Jarosław Rakicki, Douglas Santos - Sebastian Driussi, Wilmar Barrios, Vordan Osorio, Jurij Żirkow (64. Daler Kuziajew) - Artiom Dziuba, Sardar Azmoun (46. Magomed Ozdojew)

Żółte kartki: Kone - Azmoun, Rakicki, Kuziajew, Szatow

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.