Egipska Federacja Podnoszenia Ciężarów zawieszona

Inne
Egipska Federacja Podnoszenia Ciężarów zawieszona
fot. PAP/EPA

Egipska Federacja Podnoszenia Ciężarów została zawieszona na dwa lata. Przyczyną są potwierdzeniu przypadki dopingu wśród zawodników reprezentacji tego kraju - poinformowała oficjalnie potwierdziła międzynarodowa federacja tego sportu (IWF).

Decyzja została podjęta przez niezależny panel dyscyplinarny IWF po ujawnieniu, że trzy ostatnie kontrole zawodników egipskich dały pozytywne wyniki. W takim przypadku dwuletnia dyskwalifikacja nakładana jest na federację obligatoryjnie.

 

Drużyna narodowa Egiptu nie weźmie udziału w mistrzostwach świata w Pattaya (Tajlandia), które zostaną rozegrane w dniach 19–27 września.

 

Egipcjanie mają teraz 21 dni na złożenie odwołania do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Jeżeli CAS utrzyma postanowienie IWF w mocy, sztangiści z Egiptu nie będą mogli wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

 

W igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 roku Egipcjanie zdobyli dwa brązowe medale - w 77 kg Mohamed Ehabow Mahmoud oraz w 69 kg kobiet Sarah Ahmed. Ciężarowcy egipscy z dotychczas zdobytych przez to państwo 31 medali olimpijskich, wywalczyli ich 11, w tym 5 złotych.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie