Fortuna 1 Liga: Mecz pięknych goli! Warta pokonała Odrę i jest liderem

Warta Poznań pokonała 3:0 (1:0) Odrę Opole w zaległym meczu ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi. Wszystkie trafienia podopiecznych trenera Piotra Tworka mogły zrobić wrażenie na kibicach zgromadzonych na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim.

Twierdza w Grodzisku Wielkopolskim nadal nie została zdobyta. Piłkarze Warty, którzy właśnie tam rozgrywają mecze u siebie nie ponieśli na tym obiekcie ani jednej porażki.

- Na samym początku rozgrywek wyrzuciliśmy z naszych głów problem boiska w Grodzisku. Przyjęliśmy, że to jest nasze boisko i traktujemy je tak, jakby to było nasze boisko w Poznaniu. Na pewno nie tłumaczymy się tym, że nie ma tylu kibiców, ilu byśmy sobie życzyli, że to nie jest nasz stadion. I jeżeli analizujemy mecz w Grodzisku, to analizujemy go jako mecz rozegrany u siebie - powiedział w magazynie Fortuna 1 Ligi trener Tworek.

To, że piłkarze Warty czują się w Grodzisku bardzo dobrze było widać od pierwszej minuty. Do bramki Kacpra Rosy udało im się trafić jednak dopiero w 33. minucie. Pięknym trafieniem z dystansu popisał się Robert Janicki. Na początku drugiej połowy równie efektownego gola dołożył Mariusz Rybicki. Na koniec trafił jeszcze Jakub Kiełb ustalając wynik spotkania na 3:0.

To piąte zwycięstwo Warty w tym sezonie. Dzięki zdobytym trzem punktom ekipa z Poznania wskoczyła na fotel lidera zaplecza ekstraklasy.

Warta Poznań - Odra Opole 3:0 (1:0)

Bramki: Janicki 33', Rybicki 55', Kiełb 81'

Warta Poznań: Adrian Lis - Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Nikodem Fiedosiewicz - Mariusz Rybicki (86' Wiktor Długosz), Mateusz Kupczak, Robert Janicki (80' Adrian Laskowski), Łukasz Trałka, Michał Jakóbowski - Gracjan Jaroch (71' Krzysztof Kiklaisz)

Odra Opole: Kacper Rosa - Tomas Mikinić, Mateusz Wypych, Adam Mesjasz, Łukasz Winiarczyk - Patryk Janasik, Martin Adamec, Mateusz Czyżycki (59' Krzysztof Janus), Miłosz Trojak (66' Sebastian Bonecki), Franciszek Wróblewski (59' Hubert Sobol) - Szymon Skrzypczak

Żółte kartki: Kiklaisz - Bonecki, Janus