PŚ siatkarek: Pewna wygrana Amerykanek nad Holenderkami

W meczu niepokonanych drużyn Stany Zjednoczone wygrały z Holandią 3:0 w czwartej kolejce Pucharu Świata siatkarek w Japonii. Poza Amerykankami komplet punktów mają Chinki, które w środę pokonały Dominikanę 3:0. Azjatki nie straciły jeszcze seta.

Aż pięć z sześciu spotkań tej serii gier rozstrzygnęło się po trzech setach. Jedynie mistrzynie globu i Europy oraz wicemistrzynie olimpijskie - Serbki wygrały z Argentyną 3:1; trzy partie kończyły się wynikami 25:23.

W Pucharze Świata, którego mecze rozgrywane będą w pięciu miastach, a impreza potrwa do 29 września, uczestniczy 12 zespołów. W tym gronie nie ma Polek. System rywalizacji pozostał bez zmian - każdy z każdym, ale w tej edycji najlepsze reprezentacje nie zdobędą kwalifikacji olimpijskiej.

Cztery lata temu w pucharowych zmaganiach zwyciężyły Chinki, przed Serbkami i Amerykankami.