Trener Zagłębia Lubin: Potrzebni nam gladiatorzy

Piłka nożna
Trener Zagłębia Lubin: Potrzebni nam gladiatorzy
fot. PAP

Trener KGHM Zagłębia Lubin Martin Sevela stwierdził, że w sobotnim derbowym meczu ze Śląskiem Wrocław wystąpią piłkarze tylko na sto procent gotowi do gry. - To będzie mecz walki i potrzebni mi gladiatorzy - dodał.

Dla Seveli mecz ze Śląskiem będzie debiutem w roli trenera Zagłębia. Słowak nie ukrywał, że nie ma jeszcze gotowej jedenastki na sobotni pojedynek, ale wystąpią tylko piłkarze na sto procent zdrowi.

 

- Dla mnie to jest najważniejsze, aby każdy z piłkarzy, który wybiegnie na boisko, był zdrowy. Ktoś, kto nie będzie na sto procent gotowy do walki, nie ma szans na grę. To są derby, będzie gorąca atmosfera, będzie dużo walki i potrzebni mi są gladiatorzy, na sto procent zdrowi - dodał.

 

Sevela, zanim został oficjalnie trenerem Zagłębia, oglądał lubiński zespół z trybun na żywo w wygranym 5:0 meczu z Wisłą Płock. Powiedział, że postawa w tej chwili już jego podopiecznych zrobiła na nim pozytywne wrażenie.

 

- Podobała mi się gra i podobało, że zawodnicy pokazali serce do gry. To bardzo ważne. Widać też było, że ten zespół ma znacznie większy potencjał niż wskazuje na to tabela. Będę chciał, aby w każdym meczu zespół grał z takim zaangażowaniem - dodał.

 

Słowak zwrócił uwagę, że wrocławianie nie przegrali jeszcze w tym sezonie meczu.

 

- Mają cztery zwycięstwa, cztery remisy i zero przegranych,. Będziemy chcieli to zero zmazać. Rozmawialiśmy już ze sztabem i zawodnikami o Śląsku i jeszcze mamy dwa dni, aby przekazać kolejne informacje. Nasz cel jest jeden - chcemy wygrać. Nie będzie to łatwe, ale jest szansa. Uważam, że stać nas na dobrą grę i korzystny wynik - dopowiedział szkoleniowiec.

 

Ważnym wydarzeniem w Zagłębiu była w tym tygodniu wizyta prezesa KGHM Polska Miedź S. A. Marcina Chludzińskiego. Sevela stwierdził, że to może być ważne dla drużyny.

 

- To może dać pozytywną energię piłkarzom. Rozmawialiśmy z pięć, siedem minut. Takie wizyty nie zdarzają się często, dlatego są ważne. To może być motywujące do dalszej ciężkiej pracy. Zwłaszcza, że przed nami ważny derbowy mecz - skomentował Słowak.

 

Początek meczu Śląsk - Zagłębie w sobotę o godz. 20:00.

 

WYNIKI I TABELA PKO EKSTRAKLASY

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze