WTA w Seulu: Linette awansowała do ćwierćfinału. Teraz Flipkens

Rozstawiona z numerem 4. Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Seulu (suma nagród 250 tys. dol.). W drugiej rundzie polska tenisistka pokonała W drugiej pokonała 7:5, 7:6 (7-4) Rosjankę Anastazję Potapową. Mecz trwał dwie godziny i 13 minut.

Urodzona w 2001 roku Potapowa ma na koncie sporo sukcesów juniorskich. W 2016 roku wygrała turniej singla w Wimbledonie, była też w finałach debla w US Open 2015 i French Open 2016.

W maju tego roku Linette trafiła na nią w pierwszej rundzie kwalifikacji do turnieju WTA Premier Mandatory w Madrycie i przegrała 1:2. Polka wracała wtedy do zdrowia po kłopotach podczas turnieju w Bogocie i choć dobrze zaczęła mecz na madryckiej mączce, to kolejne sety należały do jej rywalki. Rosjanka była wtedy 74. w rankingu WTA, poznanianka zajmowała w nim 86. miejsce.

Od tamtego czasu sporo się zmieniło. Obecnie Potapowa jest 75., a nasza tenisistka awansowała na 45. miejsce, najwyższe w karierze. Doskonałą dyspozycje potwierdza na twardych kortach w Seulu, gdzie w pierwszej rundzie pokonała mistrzynię tego turnieju z 2015 roku, Rumunkę Irinę-Camelię Begu  6:1, 6:4. W drugiej długo walczyła z Potapową, ale udało się wziąć rewanż za majową porażkę.

W środę Polka zaserwowała sześć asów, przy zaledwie jednym takim zagraniu rywalki. Popełniła też pięć podwójnych błędów, Potapowa cztery. Mecz obfitował w przełamania. Linette wygrała cztery gemy przy podaniu przeciwniczki, która wykorzystała trzy takie okazje.

O półfinał Linette zagra z 23. w światowym rankingu Kirsten Flipkens. Będzie to pierwszy w historii mecz pomiędzy tymi tenisistkami. Belgijka pokonała we wtorek 6:3, 7:5 rozstawioną z "siódemką" Margaritą Gasparian z Rosji.