Fabian Drzyzga w szoku! Zobaczył grę swojego ojca (WIDEO)

Siatkówka

Polscy siatkarze dwa ostatnie mecze fazy grupowej mistrzostw Europy 2019 rozegrali w Sporthallen Zuid w Amsterdamie. W biało-czerwonych barwach wystąpił m.in. rozgrywający Fabian Drzyzga. Ciekawostką jest fakt, że jego ojciec – Wojciech grał w tej samej hali podczas mistrzostw Europy 1985. Obiekt w stolicy Holandii od tego czasu praktycznie się nie zmienił, choć siatkówka znacznie poszła do przodu.

Fabian Drzyzga nie potrafił ukryć zaskoczenia, gdy Marcin Lepa pokazał mu archiwalne nagranie z meczu Polska – ZSRR na mistrzostwach Europy 1985. Na tamtym turnieju reprezentacja Polski, którą prowadził trener Hubert Wagner, zajęła czwarte miejsce. 
 

 
Musicie mi to wysłać, bo nigdy nie widziałem tego meczu. Widziałem dosłownie dwa urywki na kasetach wideo w dzieciństwie, tylko tyle mogłem zobaczyć grającego ojca. Nigdy nie widziałem taty jak grał – przyznał rozgrywający reprezentacji Polski.
 
Ojciec Fabiana – Wojciech Drzyzga – wystąpił w 258 oficjalnych meczach reprezentacji Polski w latach 1978–85. Trzykrotnie wywalczył z drużyną narodową wicemistrzostwo Europy (1979, 1981, 1983). Od wielu lat jest siatkarskim ekspertem i komentatorem Polsatu Sport. Fabian urodził się w roku 1990, nie mógł więc śledzić jego siatkarskich występów. 
 
Cała rozmowa Marcina Lepy z Fabianem Drzyzgą w załączonym materiale wideo.
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze