Kubica o odejściu z Williamsa: To słuszna decyzja. Wielu rzeczy nie mogę powiedzieć

- Decyzja na pewno była trudna, chociaż czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby potem zrobić dwa kroki naprzód. Ważne było, żeby ją wcześniej czy później podjąć i nadszedł właśnie ten czas - przyznał Robert Kubica zapytany o odejście z teamu Williams.

Dlaczego Robert Kubica zdecydował się na opuszczenie Williamsa? To pytanie zadaje sobie wielu kibiców oraz dziennikarzy, chociaż odpowiedzi można znaleźć wiele. Sam zainteresowany nie chciał jednak o tym mówić.

 

- Myślę, że nie ma co za dużo komentować dlaczego, ponieważ i tak większości rzeczy nie można powiedzieć. Podjąłem taką decyzję, bo myślę, że jest ona słuszna - skwitował.

 

Czy decyzja o opuszczeniu Williamsa była trudna dla polskiego kierowcy? - Decyzja na pewno była trudna, chociaż czasami trzeba zrobić krok w tył, żeby potem zrobić dwa kroki naprzód. Ważne było, żeby ją wcześniej czy później podjąć i nadszedł właśnie ten czas - powiedział krakowianin.

 

Wielu z pewnością zastanawia się jaka przyszłość czeka 34-latka w Formule 1. Jaki plan na siebie ma zatem sam zainteresowany?

 

- Nie wiem co będę robił. Tak naprawdę będzie to zależało od tego, co będzie możliwe. Nie ukrywam, że są pewne kierunki, ale myślę, że najpierw trzeba złożyć wszystko do kupy, a następnie pamiętać o tym, że moim priorytetem jest cały czas ściganie się. Zostało jeszcze siedem wyścigów w tym sezonie i fakt jest taki, że jest napięty okres jeśli chodzi o wyścigi. W odpowiednim momencie podejmę decyzję o przyszłości - skwitował Kubica.

 

Rozmowa z Robertem Kubicą w załączonym materiale wideo.

 

 

Wyścigi Formuły 1 można oglądać na antenach Eleven Sports.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij