Milik wraca do gry

Wszystko wskazuje na to, że Arkadiusz Milik, który w nowym sezonie nie wystąpił jeszcze w ani jednym meczu, zanotuje pierwsze minuty w rozgrywkach 2019/2020 w ligowym spotkaniu z Lecce. Napastnik Napoli w ostatnich tygodniach leczył kontuzję, która wykluczyła go z trzech kolejek Serie A.

Zdaniem włoskich mediów, trener Napoli, Carlo Ancelotti w niedzielnym meczu z Lecce pośle do boju kilku piłkarzy, którzy do tej pory grali nieco mniej. W bramce szansę ma dostać David Ospina, a na prawej obronie "zadebiutować" w tym sezonie powinien Kevin Malcuit. Do zmiany dojdzie również w ataku. Dries Mertens ma zasiąść na ławce rezerwowych, a zastąpi go albo Fernando Llorente, albo właśnie Milik.

Jak donosi "La Gazzetta dello Sport", minimalnie większe szanse na występ od pierwszej minuty ma Hiszpan. Rosły snajper zanotował bardzo dobre wejście do nowego klubu. W debiucie przeciwko Sampdorii (2:0) zaliczył asystę, a w meczu z Liverpoolem (2:0) ustalił wynik w doliczonym czasie gry. Z kolei "Tuttomercatoweb" przewiduje, że spotkanie w pierwszym składzie rozpocznie Milik, a innego z napastników, Jose Callejona może zmienić Amin Younes.

W poprzednim sezonie polski napastnik w barwach wicemistrzów Włoch rozegrał 47 meczów. Strzelił w nich 20 goli i dorzucił cztery asysty. 48-krotny reprezentant Polski trafił do Napoli z Ajaksu w 2016 roku za ponad 30 milionów euro.